נוקבו גלגלי מכוניתה של יוזמת הקרנת הסרט "רעד בעזה"

המשטרה שהוזעקה למקום גילתה סימני דקירות בצמיגי מכוניתה של חני בריגע. על אף המחאות, הסרט יוקרן הערב ב"בית הצעירים" בירוחם. כוחות משטרה ישמרו על הסדר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המאבק על הקרנת הסרט "רעד בעזה" עבר הבוקר לפסים אלימים: מי שיזמה את הקרנת הסרט בירוחם, חני בריגע, גילתה הבוקר כי שניים מצמיגי מכוניתה נוקבו בידי אלמונים. המשטרה שהוזעקה למקום גילתה סימני דקירות בשני הצמיגים, ונבדק חשד כי ההשחתה התבצעה בגלל מעורבותה של בריגע בהקרנתו של הסרט מעורר המחלוקת. על אף המחאות, הסרט יוקרן הערב ב"בית הצעירים" בירוחם (רחוב אליהו הנביא 303). כוחות משטרה יהיו במקום כדי לשמור על הסדר.

בריגע, מנהלת מרכז להתנדבות וחברה אזרחית במועצה המקומית ירוחם, יזמה באחרונה את הקרנתו של הסרט במתנ"ס של ירוחם, ואולם כאשר נודע לפעילי ימין על הכוונה להקרין את הסרט – המתעד טיפול של מומחה הולנדי לטראומה בתושבי עזה לאחר מבצע צוק איתן — החלו אלה במתקפת מסרונים על ראש המועצה, מיכאל ביטון. ביטון סירב אמנם להתערב בהחלטת המתנ"ס, אבל ההנהלה הציבורית של המתנ"ס שהתכנסה ביום ראשון כדי לדון בעניין החליטה לבטל את הקרנת הסרט, שתוכננה להתקיים הערב.

"רעד בעזה". מעורר מחלוקתצילום: Geert van Kesteren / Offspring M

עם תום ישיבת ההנהלה הודיעה בריגע, החברה בהנהלת המתנ"ס, כי בכוונתה לחפש אכסניה חלופית להקרנתו של הסרט הערב. הבוקר, כאשר יצאה בריגע עם ילדיה מביתה בירוחם, היא ניגשה למכוניתה והבחינה באחד הצמיגים שנוקבו. "בהתחלה חשבתי לתומי שזה פנצ'ר, אבל כשדיברתי עם בעלי בטלפון, פתאום ראיתי עוד פנצ'ר, ואז הבנתי שזה לא מקרי", סיפרה הבוקר ל"הארץ". "התקשרתי למשטרה, וכאשר הגיעה לכאן ניידת של המז"פ, הם מצאו סימני דקירות על הצמיגים וגבו ממני עדות".

זו הפעם השלישית שהקרנת הסרט "רעד בעזה" בוטלה בעקבות לחץ של פעילי ימין. בפעמיים הקודמות בוטלו הקרנות הסרט שאמורות היו להתקיים בשדרות ובבאר שבע בחודש יולי.

גליק שמאי, מנהיג מחאת הימין נגד הקרנת הסרט "רעד בעזה", מסר בתגובה: "אני מגנה כל אלימות. עם זאת, הסרט לא יעלה במימון ציבורי. התקשרתי הבוקר לחזק את ידיה (של בריגע) ואמרתי חילוקי דעות כן, אלימות לא'".

המכונית המנוקבת של חני בריגע. "שני גלגלים מנוקבים לא ישתיקו אותי"צילום: חני בריגע

ואילו בריגע אמרה: "מסע ההסתה שהוביל שי גליק נגדי בימים האחרונים לא יגרום לביטול הסרט. גם שני גלגלים מפונצ'רים לא ישתיקו אותי. הדיון בעד ונגד ההקרנה חייב להיות דיון מכובד ואני מכבדת בהחלט את מגוון הדעות שנחשפתי אליהן. עליית המדרגה היום היא קו אדום מבחינתי ומאיימת בעיקר על ערכים שאני מאמינה בהם. המעשה הזה של חבלה ברכוש פרטי שלי בשם מחאה שהיא לגיטימית בהחלט בעיני, הוא חציית גבול ולא ברור איפה זה יכול להסתיים. אני בספק אם מדובר בתושבי ירוחם שביצעו את המעשה. ואם יתברר שכן, אין זה מעיד על הכלל ואני מבקשת מואד להיזהר משיח כזה. ירוחם על כל גווניה התברכה באנשים נפלאים, בעלי מגוון של דעות. הדיון על הסרט מתקיים כאן כבר כמעט שבוע ונשמר בו הנימוס והכבוד".

פעילי ימין צופים ב"רעד בעזה" בירוחם, הערבצילום: אליהו הרשקוביץ
צילום: אליהו הרשקוביץ
צילום: אליהו הרשקוביץ
צילום: אליהו הרשקוביץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ