סרט ישראלי־פלסטיני יתמודד על פרס האקדמיה האירופית

הסרט "אם תחייך העולם יחייך אליך" הוא אחד מ–15 הסרטים המתמודדים על פרס האקדמיה האירופית לסרט הקצר הטוב ביותר

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

הסרט הישראלי־פלסטיני "אם תחייך העולם יחייך אליך" הוא אחד מ–15 הסרטים המתמודדים על פרס האקדמיה האירופית לסרט הקצר הטוב ביותר. כך עולה מרשימת המועמדים שפירסמה היום הנהלת האקדמיה האירופית. זהו סרט תיעודי־שיתופי, שיצרה משפחה של צלמים מתנדבים מחברון, משפחת אל-חדאד, יחד עם איהאב טרביה ויואב גרוס, שהם יוצרי קולנוע ואנשי פרויקט ״חמושים במצלמות״ של ארגון "בצלם".

הסרט מתעד לילה חורפי אחד בחיי משפחת אל־חדאד. קבוצת חיילים מגיעה לבית המשפחה בחברון לערוך חיפוש לילי שגרתי, שסיבתו איננה ידועה לבני המשפחה. דיאא ושדא, אח ואחות, לוקחים את המצלמה הביתית ומתעדים את הלילה לכל אורכו. החיילים מעמידים את דיאא מול הקיר — ואומרים שלא ילכו עד שיפסיק לחייך.

מתוך "אם תחייך העולם יחייך אליך"צילום: מתוך הסרט

"אם תחייך העולם יחייך אליך" הוקרן בבכורה בפסטיבל ברלין בשנה שעברה, ולאחר מכן הוצג בשורה של פסטיבלים בינלאומיים נוספים, וביניהם הפסטיבלים של ירושלים, בנקוק וכן פסטיבל "הוט דוקס" הקנדי היוקרתי.

15 הסרטים שנבחרו להתמודד על פרס האקדמיה האירופית לסרט הקצר הטוב ביותר נבחרו על ידי צוותי שיפוט ב–15 פסטיבלי קולנוע בינלאומיים. ״אם תחייך העולם יחייך אליך״ נבחר להשתתף בתחרות על ידי צוות שיפוט שצפה בו בפסטיבל הסרטים קלרמו פרה בצרפת.

יותר מ–3,000 חברי האקדמיה האירופית יתבקשו בקרוב לצפות בסרטים המועמדים ולבחור את הסרט הטוב ביותר מביניהם. הפרס לסרט הזוכה יוענק בטקס חלוקת פרסי הקולנוע האירופי שיתקיים בברלין ב–12 בדצמבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ