ארבעה סרטים ישראליים יתמודדו בפסטיבל סרטי התעודה IDFA

"פרינסיס שואו", סרטו של עידו הר יתמודד בתחרות המרכזית בפסטיבל; "בת זונה" של נירית אהרוני ו"קרדיט לרצח" של ולאדי אנטונביץ' יתמודדו בתחרות סרטי הביכורים ו"בית האילמת" של תמר קיי ישתתף בתחרות סרטי הסטודנטים. בנוסף ישתתפו עוד ארבעה סרטים ישראליים נוספים, במסגרות לא תחרותיות בפסטיבל

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

"פרינסס שואו", סרטו התיעודי של עידו הר, יתמודד בתחרות המרכזית של פסטיבל IDFA באמסטרדם — אחד הפסטיבלים החשובים בעולם לסרטי תעודה. כך עולה מרשימת הסרטים שפרסמה אתמול הנהלת הפסטיבל ההולנדי, שייפתח ב–18 בנובמבר. שלושה סרטים ישראליים נוספים יתחרו השנה בפסטיבל זה: "בת זונה" של נירית אהרוני ו"קרדיט לרצח" של ולאדי אנטונביץ' שיתמודדו בתחרות סרטי הביכורים של הפסטיבל, ו"בית האילמת" של תמר קיי, שישתתף בתחרות סרטי הסטודנטים. בנוסף, עוד ארבעה סרטים ישראליים יוקרנו במסגרות לא תחרותיות בפסטיבל.

הסרט "פרינסס שואו" התמודד בתחרות סרטי התעודה של פסטיבל ירושלים והוקרן באחרונה גם בפסטיבל טורונטו שבו זכה לשבחים רבים. הסרט עוקב אחר סמנתה, דיירת בשכונת עוני בניו אורלינס העובדת כמטפלת סיעודית ומעלה ליוטיוב ביצועים שלה לשירים, ואחר המוסיקאי הישראלי קותימאן (אופיר קותיאל) המגלה את שיריה, וללא ידיעתה עוטף אותם בסימפוניות אודיו־ויזואליות מרהיבות. בפסטיבל ירושלים זכה הסרט בציון לשבח מטעם חבר השופטים. בפסטיבל IDFA הוא יהיה אחד מ–15 הסרטים שיתמודדו בתחרות המרכזית, המיועדת לסרטי תעודה באורך מלא.

גם "בת זונה" של נירית אהרוני הוקרן בבכורה בפסטיבל ירושלים, קטף שם את פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר וזיכה את נירית אהרוני בפרס הבימוי. בסרט יוצאת הבמאית — שנולדה לאם שהיתה זונה ונרקומנית ונמסרה לאימוץ בעודה תינוקת — למסע בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב, שבו היא עוקבת אחר נשים שהתגלגלו להיות זונות רחוב ונרקומניות. סרטו של ולאדי אנטונביץ' "קרדיט לרצח" הוקרן בארץ בבכורה בפסטיבל דוקאביב. בסרט יוצא הבמאי בלוויית חבר מוסקבאי למסע בלשי ברוסיה, שבו הם מנסים לפענח רצח ונקלעים לנבכי המחתרת הניאו־נאצית הרוסית.

"בית האילמת", שישתתף בתחרות סרטי הסטודנטים של הפסטיבל, נוצר על ידי בוגרת בית הספר לקולנוע סם שפיגל תמר קיי. בסרט עוקבת הבמאית, צאצאית למקימי הישוב היהודי בחברון, אחר אם ובנה — היא, חירשת, הוא ילד מלא חיות, המתווך בינה ובין העולם — החיים בלב חברון, על התפר שבין הצד הישראלי לפלסטיני, בבניין שננטש על ידי דייריו הפלסטינים.

ארבעה סרטי תעודה ישראליים נוספים יוקרנו השנה בפסטיבל IDFA, במסגרות שאינן תחרותיות. "שיח לוחמים – הסלילים הגנוזים" של מור לושי , ו"חפיפה" של איריס זכי יוקרנו במסגרת "בסט אוף פסטס" המאגדת סרטים בולטים שכבר השתתפו בפסטיבלים בינלאומיים שונים, ואילו "מיסטר גאגא" של תומר הימן ו"ויטה אקטיבה, ביוגרפיה רוחנית של חנה ארנדט" בבימויה של עדה אושפיז יוקרנו במסגרת "פנורמה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ