הקרנת בכורה ל"עיר על חוט הסערה" בפסטיבל סרטי התעודה של קופנהגן

הסרט, המבוסס על סדרת הטלוויזיה התיעודית "לוד בין ייאוש לתקווה", עוקב אחר קורותיה של העיר לוד לאחר שהעירייה פשטה את הרגל וניהול העיר הופקע מתושביה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: עודד קירמה

הסרט התיעודי "עיר על חוט הסערה", המבוסס על סדרת הטלוויזיה התיעודית "לוד בין ייאוש לתקווה" שיצרו אורי רוזנווקס ואייל בלחסן, יוקרן בחודש הבא בבכורה בפסטיבל סרטי התעודה של קופנהגן (CPH:DOX), שייפתח בשבוע הבא ב–5 בנובמבר. כן יוקרן בפסטיבל "רבין, היום האחרון", סרטו של עמוס גיתאי שהוצג בבכורה בפסטיבל ונציה האחרון. הפסטיבל הדני הוא אחד הפסטיבל הגדולים באירופה המוקדשים לקולנוע דוקומנטרי ואחד החשובים מסוגו בעולם.

"עיר על חוט הסערה" הוא אחד מעשרת הסרטים שיוקרנו במסגרת התחרותית "F:ACT Award", המוקדשת לסרטי תעודה בעלי אוריינטציה של עיתונות חוקרת, "סרטים שאינם מסתפקים בתיאור פשוט של העולם אלא גם רוצים לשנות אותו", כפי שנכתב באתר הפסטיבל.

הסרט עוקב אחר קורותיה של העיר לוד במשך ארבע שנים, מרגע כניסתו של מאיר ניצן, ראש העיר לשעבר של ראשון לציון, לתפקיד יו"ר הוועדה הממונה על לוד, ועד עזיבתו וההכרזה על בחירות לראשות העיר. ניהול העיר הופקע מידי התושבים לאחר שהעירייה פשטה את הרגל, וניצן מקבל לידיו עיר על סף אנרכיה: עירייה בקריסה כלכלית, פשע ואלימות משתוללים ברחובות, ומתח שורר בין התושבים הערבים ליהודים.

הסדרה שעליה מבוסס הסרט, "לוד בין ייאוש לתקווה", זכתה לפני שנתיים בפרס סדרת התעודה הטובה ביותר מטעם האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה וכן בפרס הפרויקט הטלוויזיוני הטוב ביותר בתחרות הקולנוע הדוקומנטרי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ