נירית אנדרמן
מתוך הסרט "סרט תראו מי חזר"
מתוך הסרט "סרט תראו מי חזר"
נירית אנדרמן

סרט קולנוע חדש, שבו מתוארת חזרתו הדמיונית של היטלר לגרמניה בת ימינו, נהפך ללהיט בבתי הקולנוע בגרמניה. הקומדיה "Look Who’s Back" ("תראו מי חזר") מוצגת זה שלושה שבועות בבתי הקולנוע בגרמניה ובימים האחרונים הצליחה לכבוש את המקום הראשון ברשימת שוברי הקופות של המדינה, לאחר שהדיחה ממנו את הלהיט של פיקסאר "הקול בראש".

מדובר בסרט בסגנון "בוראט", שבו כפיל המגלם את דמותו של היטלר מתייצב בכל מיני מקומות בגרמניה והמצלמה מתעדת את תגובותיהם המופתעות למראהו. הסרט מבוסס על ספר רב מכר מאת טימור ורמש, ועוקב אחר היטלר שמתעורר בברלין של ימינו, ללא כל זיכרון של אירועים שהתרחשו לאחר 1945. הוא מפתח לעצמו קריירה של סטנאפיסט, ואפילו זוכה לקבל תוכנית טלוויזיה משלו.

"גרמנים צריכים שתהיה להם היכולת לצחוק על היטלר, במקום לראות אותו כמפלצת, כי תפישתו כמפלצת למעשה משחררת אותו מן האחריות למעשיו ומסיחה את תשומת הלב מהאחריות שלו לשואה", אמר במאי הסרט דייוויד וננט ל"גרדיאן". "אבל זה צריך להיות צחוק מן הסוג שנתקע לך בגרון , כזה שאתה כמעט מתבייש ברגע שבו אתה מבין שאתה צוחק".

לפי "גרדיאן", הסרט גם מזהיר מפני התחזקותו של הימין הקיצוני באירופה. "אנחנו מבהירים שהסכנה הגלומה בהתעוררות הזאת מוחשית וקיימת", אמר וננט.

מתוך הסרט "סרט תראו מי חזר"
מתוך הסרט "סרט תראו מי חזר"
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ