סרטים של אבי מוגרבי ודנאי אילון יוקרנו בפסטיבל ברלין

במסגרת הפורום בפסטיבל, שייפתח ב11 בפברואר, יוקרנו "בין גדרות" של מוגרבי, "פה ולא שם" של אילון ו"אינרציה", סרט הביכורים של עידן חגואל

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"אינרציה".  זכה בציון לשבח בפסטיבל אוטופיה.
נירית אנדרמן

שלושה סרטים ישראליים יוקרנו השנה במסגרת הפורום של פסטיבל ברלין: ״בין גדרות״ של אבי מוגרבי, ״פה ולא שם״ של דנאי אילון ו"אינרציה" של עידן חגואל — כך הודיעה הנהלת הפסטיבל הגרמני, שייפתח ב–11 בפברואר.

"אינרציה", סרט הביכורים העצמאי של הבמאי והתסריטאי עידן חגואל, מספר על אשה שמתעוררת מסיוט בדירת השיכון שלה בחיפה לאחר שחלמה כי רצחה את בעלה, ואז מגלה שהוא נעלם מחייה. הסרט הוקרן לראשונה בפסטיבל חיפה האחרון וזכה בציון לשבח בפסטיבל אוטופיה.

סרטו של מוגרבי הוא סרט תיעודי העוקב אחר סדנת תיאטרון הפועלת במתקן חולות ובה משתתפים פליטים הכלואים במקום. מוגרבי עצמו ישמש השנה כאחד משלושת השופטים בתחרות הסרטים הקצרים של פסטיבל ברלין. ואילו סרטה התיעודי של אילון, שהוקרן בפסטיבל קולנוע דרום וזכה בציון לשבח בפסטיבל חיפה, עוקב אחר הבמאית שמחליטה לחזור ולהתגורר בירושלים יחד עם בעלה וילדיה, למרות ציוויו של אביה, העיתונאי המנוח עמוס אילון, שלא תשוב לחיות בעיר.

עם התקבלותם של שלושת הסרטים עולה לשמונה מספר הסרטים הישראליים שישתתפו השנה בפסטיבל ברלין. עוד יוקרנו בו "סופת חול" של עלית זקצר, "ג׳נקשן 48" של אודי אלוני, "מחבואים" של דן וולמן (מ–1979), ושני הסרטים הקצרים "צומת הרוחות" של רותם מורט ו"מושקי" של עליזה חנוביץ׳.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ