"יום נפלא לעלי הבננה" זכה בתחרות ליצירה דוקומנטרית צעירה ע"ש פרלוב

סרטו של יבין רובינשטיין, תלמיד מכללת מנשר לאמנות, יעקוב אחר סיפורה של הבננה הישראלית. רובינשטיין יקבל מענק של 40 אלף שקל כדי לסיים את סרטו

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"יום נפלא לעלי הבננה"
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"יום נפלא לעלי הבננה" של יבין רובינשטיין, תלמיד מכללת מנשר לאמנות, זכה אמש בתחרות ליצירה דוקומנטרית צעירה על שם דוד פרלוב. ההכרזה על הזוכה התקיימה אמש, באירוע השנתי לזכרו של פרלוב, ורובינשטיין יקבל מענק של 40 אלף שקל כדי לסיים את סרטו.

סרטו של רובינשטיין יעקוב אחר סיפורה של הבננה הישראלית, שצומחת על גבול ישראל־לבנון, חוצה את הארץ ונכנסת ללב העיר עזה. הסרט ילווה את מסעה של הבננה ואת האנשים השונים הנקרים בדרכה, ינסה לצייר בעזרתה את היחסים המורכבים הקיימים בין הסוחרים הישראלים לאלה העזתים, ויבחן את שיתוף הפעולה בין הצדדים בתוך המציאות המורכבת של יחסי ישראל ועזה.

יבין רובינשטיין באירוע לזכרו של פרלוב אמשצילום: מעיין בלך

 "אהבנו ונשבינו ברעננות, בהומור, בעסיסיות ובאהבת האדם המשתקפות בהצעה. אנחנו מקווים שיבין רוביבשטיין יצליח לזקק את מורכבות החיים כאן, באמצעות דימוי יומיומי ונפלא כל כך כמו בננה", נימקו השופטים את החלטתם להעניק את הפרס לרובינשטיין. חבר השופטים בתחרות כלל השנה את הבמאי תום שובל, עיתונאית "הארץ" רוית הכט, נציג קרן יהושע רבינוביץ לאמנויות פיני שץ, מנהל פיתוח בקשת חגי לפיד, והעורכת והמפיקה יעל פרלוב.

ציון לשבח העניקו השופטים  להצעה "Tower of the Valley" של אופיר פרץ מהחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב. בסרט זה יוצא הבמאי למסע קולנועי בעקבות ההיסטוריה של מגדל העמק, כפי ששמע מסבתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ