פרס הסזאר לסרט על מהגרת ממרוקו המנסה להתאקלם בצרפת

חברי האקדמיה הצרפתית לקולנוע העניקו ארבעה פרסי סזאר לסרט "ילדות פרא", שיתמודד על פרס האוסקר לסרט הזר. השחקן מייקל דגאלס קיבל פרס סזאר של כבוד

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך "פטימה"
נירית אנדרמן

"פטימה", סרטו של הבמאי פיליפ פוקו, הפתיע כאשר זכה אתמול (שישי) בפרס הסזאר לסרט הטוב ביותר. בבחירתם בסרט זה, המספר על אשה שעקרה עם שתי בנותיה ממרוקו לצרפת ונאבקת כדי לפרנס את משפחתה, בחרו חברי האקדמיה הצרפתית לקולנוע להתייחס לסוגיית היטמעותם של יוצאי צפון אפריקה בחברה הצרפתית, המפלגת את המדינה ביתר שאת לאחר פיגועי הטרור בפריז בינואר ובנובמבר אשתקד, ובכלל לשאלת הפליטים המקטבת בשנים האחרונות את אירופה כולה.

לשחקנית זיטה הנרוט המופיעה בסרט "פטימה" העניקו חברי האקדמיה הצרפתית את פרס תגלית השנה. פרס השחקנית הטובה ביותר הוענק לקתרין פרוט על הופעתה בסרט "מרגריט" שביים קסבייה ג'יאנולי, ואילו פרס השחקן הטוב ביותר ניתן לווינסנט לינדון על הופעתו בסרט "ערכו של אדם" שביים סטפן בריזה.

ילדות פרא - טריילרקרדיט: zivlin digital

"ילדות פרא", סרטה הטורקי־צרפתי של הבמאית דניס גמזה ארגובן המועמד לפרס האוסקר האמריקאי לסרט הזר הטוב ביותר מטעם צרפת, הצליח לקטוף בטקס ארבעה פרסי סזאר: הפרס לסרט הביכורים הטוב ביותר וכן פרסי התסריט, המוזיקה והעריכה. הסרט "זיכרונות נעורים", שהוקרן בבכורה בפסטיבל קאן האחרון, זיכה את ארנו דפלשין בפרס הבמאי הטוב ביותר.

חברי האקדמיה הצרפתית העניקו בטקס פרס סזאר של כבוד לשחקן האמריקאי מייקל דגלאס. דגלאס אמר לאחר הטקס שהוא מתרשם ממספרן של הנשים בקרב המועמדות לסזאר בקטגוריות בימוי, עריכה ותסריט, לעומת המיעוט של הנשים בקרב המועמדים לאוסקר השנה. בין שבעת המועמדים לפרס הבימוי בסזאר השנה היו שלוש נשים, בעוד שבין חמשת המועמדים לפרס האוסקר לבמאי אין השנה אף אשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ