נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"איך להיות לבד" סרטו של ארז איזנשטיין המספר על התמודדותה של בחורה לסבית עם בדידות, זכה אמש (ראשון) בפרס הסרט הישראלי הקצר הטוב ביותר ב־TLVFest, פסטיבל הקולנוע הגאה בתל אביב. ואילו הסרט הצ'יליאני "לעולם לא תהיה לבד" בבימוי אלכס אנוואדטר, המתאר אלמן המתעמת לראשונה עם המציאות הקשה שבנו היחיד צריך להתמודד אתה מדי יום, זכה בפרס הסרט העלילתי הבינלאומי הטוב ביותר. טקס חלוקת הפרסים של הפסטיבל, שיינעל רשמית מחר (שלישי), התקיים בסינמטק תל אביב.

פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר של הפסטיבל הוענק לסרט הגרמני־בלגי־קנדי "לפני שהמסך האחרון יורד", הצולל לסיפוריהם של טרנסג'נדרים ומלכות דראג בשנות ה-60 וה–70 לחייהם ומחליטים לחזור להופעה אחת אחרונה שנהפכת במפתיע לסיבוב הופעות בינלאומי שנמשך שנתיים (ביים: תומאס ואלנר). ואילו ציון לשבחי בתחרות זו ניתן לסרט "בתוככי הארון הסיני" של הבמאית ההולנדית סופי לובר, המתמקד בהומואים סינים שמתחתנים עם לסביות ומביאים איתן ילדים כדי למנוע בושה מהמשפחות. 

פרס הסרט הבינלאומי הקצר הטוב ביותר הוענק לסרט השבדי "היינו יכולים להיות הורים", שבו מנסה הבמאי ביורן אלגרד להסביר לבן זוגו מדוע החל לעבוד בזנות, וציון לשבח בתחרות זו הוענק לסרט המקסיקאי "קארינה", על ילדה בת שמונה המתאהבת במורה החדשה שלה לאחר שראתה אותה במגזין ארוטי של אביה (ביימה: סנדרה ריונוסו). פרס הסרט הטוב ביותר בתחרות הנוער הוענק ל"זכר ונקבה ברא אותם" של קייטי מרי ביטון, העוסק בטרנסג'נדרים צעירים.

צוותי השיפוט של הפסטיבל העניקו ציונים לשבח גם ל"איך אני קוראת לך", סרטה הקצר של הבמאית אחינועם זיגל המתאר מערכת יחסים קשה בין בת לאם; לסרט האוסטרי "טומקאט" בבימויו של קלאוס הנדל המציג זוגיות גברית עמוסת רבדים המתארת כיצד אירוע אלים ולא צפוי משבש את חייהם; וכן לסרט "לא מתאים" שביימה רותם פליטמן, על ילדה בת עשר המסרבת ללבוש שמלה לבית הספר.

בתחרות הפיצ'ינג העלילתי הוענק הפרס הראשון בסך 25 אלף שקל לבמאי אלעד זכאי על הפרויקט "המנחם" , הפרס בתחרות הפיצ'ינג התיעודי בסך 15 אלף שקל הוענק לבמאים ינון מילס והילו גלזר על הפרויקט "הנותרים", ואילו הפרס בתחרות התסריט הקצר ניתן לבמאי עומר טובי על הפרויקט "Con te partirò". קרן גשר תעניק 150,000 שקל להפקת הסרט הקצר. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ