נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

ארבעה סרטים ישראלים ישתתפו השנה בפסטיבל הסרטים בקרלובי וארי: "ברש", "סופת חול", "שבוע ויום" וסרט התעודה "רבין, במילותיו שלו". כך עולה מרשימת סרטי הפסטיבל שנחשפה בימים האחרונים. שלושת סרטי העלילה יוקרנו במסגרת "מבט אחר", ואילו הסרט התיעודי יוצג במסגרת הנקראת "אופקים" (Horizons). הפסטיבל הצ'כי, שהוא אחד מפסטיבלי הקולנוע הוותיקים בעולם ונחשב לפסטיבל המוביל של מזרח אירופה ומרכזה, ייפתח ב–1 ביולי ויימשך עשרה ימים.

"ברש", סרטה של מיכל ויניק, מגולל סיפור התבגרות על נערה בת 17 שמתאהבת בנערה אחרת בזמן שאחותה החיילת נעלמת. הסרט הוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל סן סבסטיאן, זכה בשלושה פרסים בפסטיבל חיפה (תסריט ושני פרסי משחק) ויצא בשבוע שעבר לבתי הקולנוע בישראל. "סופת חול" של עלית זקצר מביא את סיפורן של אם בדואית ובתה הבוחנות את גבולות החברה השמרנית שבה הן חיות. הסרט זכה בפרס הסרט הבינלאומי הטוב ביותר בפסטיבל סאנדנס והוקרן גם בפסטיבל ברלין.

"סופת חול" של עלית זקצרצילום: ורד אדיר

"שבוע ויום" של אסף פולונסקי הוקרן בבכורה בפסטיבל קאן האחרון, וזכה שם לשבחים. הסרט, בכיכובם של שי אביבי ויבגניה דודינה, עוקב אחר האופן שבו מנסים בני זוג להתאושש ולחזור לשגרה לאחר מותו של בנם מסרטן. ואילו "רבין, במילותיו שלו" של ארז לאופר מביא את סיפור חייו של ראש הממשלה הישראלי שנרצח לפני 21 שנה, באמצעות קטעי ראיונות ומכתבים המאפשרים להביא את סיפורו של רבין בקולו שלו. הסרט זכה בפרס סרט התעודה הטוב ביותר בפסטיבל חיפה.

סרט הפתיחה של פסטיבל קרלובי וארי יהיה "Anthropoid" בבימויו של שון אליס ("קאשבק"), סרט המבוסס על סיפור אמיתי של ניסיון התנקשות בקצין נאצי בכיר בפראג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ