השחקן אהרן איפלה מת בגיל 74

איפלה השתתף במגוון הפקות בריטיות ואמריקאיות ושיחק לצדם של וורן בייטי, ג'וליה רוברטס ודסטין הופמן. הוא שב לישראל לפני כמה שנים, לא הצליח להשתלב בתעשייה המקומית ומת ממחלת הסרטן

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אהרן איפלה
אהרן איפלהצילום: Gordon Vasquez / Real TV Films

השחקן הישראלי אהרן איפלה, שהשתתף בשורה ארוכה של הפקות בריטיות ואמריקאיות וזכה לשחק לצד כמה מגדולי הכוכבים ההוליוודיים, מת היום (שני) בבית החולים תל השומר, והוא בן 74. איפלה, שהותיר אחריו בת אחת, התמודד במשך חודשיים עם מחלת הסרטן. הלווייתו תתקיים הערב ב–20:30 בבית העלמין בחולון.

איפלה, יליד מרוקו, עלה לארץ בגיל שנתיים, ולאחר שירותו הצבאי יצא לאירופה ולמד תיאטרון בלונדון. עם תום לימודיו החל להופיע שם בסדרות טלוויזיה ובתיאטרון, ובין היתר גילם את ישו בסרט הטלוויזיה "ישו נצלב שנית", על פי ספרו של ניקוס קאזאנצאקיס ושיחק לצדו של ג'ון גילגוד בסדרה "The Shooting Party". הופעתו לצדו של ברט לנקסטר במיני סדרה הבריטית "משה", שבה גילם את יהושע בן נון, סללה את דרכו להוליווד.

הוא הופיע בשורה ארוכה של סדרות טלוויזיה אמריקאיות, ובהן "שושלת", "הוואי חמש אפס", "קוז'אק", "ספינת האהבה", "מקגייוור", "מיאמי מחלק מוסר" ו"המלאכים של צ'רלי". על המסך הגדול הופיע בין היתר לצדם של ג'וליה רוברטס וטום הנקס ב"מלחמתו של צ'ארלי וילסון", שביים מייק ניקולס, ולצדם של וורן בייטי ודסטין הופמן בסרט "הבטלנים מאישתר". כן שיחק בסרטים "כנר על הגג", "קסנדו", "נמל תעופה 79" ו"מומיה".

בארץ, לעומת זאת, הקריירה שלו לא שיגשגה. איפלה כיכב אמנם ב"גשר צר מאוד" של נסים דיין מ–1985, אך לפני כמה שנים, כששב לישראל לאחר שנים ארוכות ופוריות במיוחד כשחקן בהוליווד ובלונדון, לא הצליח להשתלב בתעשייה המקומית. "יש גורמים בתעשייה בארץ, שלא משנה מה אעשה בחוץ, מבחינתם אני לא קיים", אמר איפלה בראיון ל"מעריב" בשנה שעברה. "לו אני הייתי כאן במאי ומפיק, ויודע שבישראל נמצא שחקן שהיה טוב להוליווד וללונדון, הייתי חוטף אותו. אבל מה? אין מבט החוצה. חושבים שפה המציאו את הגלגל".

Aharon Ipale, I'll BE COMING HOME SOON, Bel Air Film Festival 2014קרדיט: Gordon Vasquez

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ