האקדמיה האמריקאית לקולנוע תגדיל את המגוון המגדרי והאתני של חבריה

בעקבות הביקורת שהוטחה בה, פירסמה אתמול האקדמיה רשימה של 683 מוזמנים חדשים, מתוכם 46% נשים ו–41% לא לבנים. גם הבמאי הישראלי ארי פולמן בפנים

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אידריס אלבה. בין חברי האקדמיה החדשים
נירית אנדרמן

בעקבות הביקורת הקשה שהוטחה בה על העדר המגוון המגדרי והאתני של חבריה, ולאחר שהבטיחה לנקוט צעדים לשנות את המצב, פירסמה אתמול האקדמיה האמריקאית לקולנוע רשימה גדולה מתמיד של חברים חדשים. הרשימה שפורסמה כוללת מספר שיא של 683 מוזמנים, מתוכם 46% נשים ו–41% לא לבנים. ברשימה מופיע גם שמו של הבמאי הישראלי ארי פולמן ("ואלס עם בשיר", "כנס העתידנים").

לפי "הוליווד ריפורטר", מספר חברי האקדמיה המוזמנים מדי שנה להצביע בתחרות פרסי האוסקר מסתכם כיום בכ–7,000 איש. כך שכמה מאות חברים חדשים לא יתקנו את כל העיוותים בהרכב חברי האקדמיה, אבל בהחלט יכולים לסמן התחלה של תהליך תיקון שיביא אותה בסופו של דבר לייצוג הולם של הפלחים השונים באוכלוסייה האמריקאית.

ארי פולמןצילום: רמי שלוש

לפני כמה חודשים החליטה הנהלת האקדמיה להכפיל עד 2020 את שיעורי הנשים והלא לבנים בקרב חבריה. לפי נתוני האקדמיה, הנשים החדשות שיצטרפו לשורותיה יעלו את שיעור הנשים מ–25% ל–27%. ואילו שיעורם של הלא לבנים יעלה מ–8% ל–11%.

בין השמות החדשים שהוזמנו להצטרף לשורות האקדמיה השנה: השחקנים אידריס אלבה, אנדרו גארפילד, דקוטה ג'ונסון ורייצ'ל מקאדמס, ושלושת זוכי האוסקר ברי לארסון, אלישיה ויקאנדר ומארק ריילנס. והבמאים לני אברהמסון, נורי בילגה ג'יילאן, קסאוויה דולאן, שרה גברון, עבאס קיארוסטמי, קן לואץ', דיפה מהטה, כריסטיאן מונג'יו, לין רמזי, מרג'אן סאטראפי, האחיות לילי ולאנה ואשובסקי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ