נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

עיבוד קולנועי בריטי למחזה "ויטה וּוירג'יניה", המספר על הידידות והרומן בין צמד הסופרות הבריטיות מחוג בלומסברי, וירג'יניה וולף וּויטה סאקוויל־וסט, נמצא בדרכו אל המסך הגדול — כך דיווח היום (שני) העיתון "גרדיאן". עדיין לא נקבע מי יהיו השחקניות שיגלמו את שתי גיבורות הסרט, אבל הבמאית שתוביל את הפרויקט תהיה צ'ניה בטון ("Burn Burn Burn").

וירג'יניה וולףצילום: אי־פי
ויטה סאקוויל־וסטצילום: Effigie / Leemage

את התסריט כתבה השחקנית הבריטית איילין אטקינס על פי מחזה פרי עטה, שעלה לראשונה על הבמה ב–1992, שנים ספורות לאחר שעיבוד בימתי שלה למבחר הרצאות של וולף זכה לשבחים. אטקינס עצמה גם שיחקה בתפקיד קטן בסרט "השעות" שביים סטיבן דאלדרי ב–2002.

לפי "גרדיאן", אטקינס מתחה בעבר ביקורת על האופן שבו הוצגה וולף בסרט "השעות" ועל כך שהדגש שם הושם דווקא על הדיכאון של הסופרת, ולא על צדדים אחרים באישיותה. "בפעם הראשונה שקראתי את התסריט זרקתי אותו מקצה אחד של הדירה שלי לקצה השני. חשבתי לעצמי: 'או־קיי, התעצבנת, הוצאת את זה, אבל הסרט הזה ייעשה בכל מקרה אז תחשקי שיניים, קחי את יום הצילום הזה, תבלי יום אחד עם מריל סטריפ ושכולם יזדיינו'. וזה מה שעשיתי", סיפרה ב–2007.

הרומן בין וולף לסאקוויל־וסט החל ב–1922 ונמשך כעשור. וולף הקדישה את ספרה "אורלנדו" לסאקוויל־וסט, והידידות ביניהן נמשכה עד למותה של וולף ב–1941.

בפברואר בשנה שעברה הוכרז על סרט נוסף שייעשה על פי המחזה "ויטה וּוירג'יניה". אז היתה זו הבמאית ההולנדית סשה פולאק שהכריזה שבכוונתה לביים סרט שיציב במרכזו את מערכת היחסים בין שתי הסופרות. היא ציינה אז כי לתפקיד של סאקוויל־וסט היא ליהקה את השחקנית רומולה גראי ("רוחות של חופש").

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ