"ג'נקשן 48" של אודי אלוני יופץ בבתי קולנוע בארצות הברית

הסרט, בכיכובו של זמר ההיפ הופ תאמר נפאר שגם השתתף בכתיבת התסריט, זכה בפרס חביב הקהל בפסטיבל ברלין ובפרס הסרט הזר בפסטיבל טרייבקה

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
תאמר נפאר וסמר קופטי ב"ג'אנקשו 48"
תאמר נפאר וסמר קופטי ב"ג'אנקשו 48"צילום: אמנון זלאייט
נירית אנדרמן

"ג'נקשן 48", סרטו של אודי אלוני, יופץ בשנה הבאה בבתי קולנוע בארצות ברית. זאת לאחר שבסוף השבוע רכשה "The Orchard" — חברה אמריקאית הנמצאת בבעלות סוני ומפיצה סרטים, מוזיקה וטלוויזיה — את זכויות ההפצה של הסרט בצפון אמריקה. החברה תפיץ במקביל גם את פסקול הסרט, הכולל שירים של זמר ההיפ הופ תאמר נפאר, שהוא השחקן הראשי בסרט והתסריטאי שלו.

סרטו של אלוני הוקרן בבכורה בפברואר בפסטיבל ברלין, שם זכה בפרס חביב הקהל, וחודשיים לאחר מכן זכה בפרס הסרט הזר הטוב ביותר בפסטיבל טרייבקה בניו יורק. נפאר כתב את התסריט בהשראת אירועי חייו, בשיתוף עם התסריטאי הניו יורקי אורן מוברמן ("אני לא שם", "השליח").

משתתפי הסרט בברלין עם הזכייה בפרס חביב הקהל. מימין: סמר קופטי, אודי אלוני, תאמר נפאר וסלווה נקארה
משתתפי הסרט בברלין עם הזכייה בפרס חביב הקהל. מימין: סמר קופטי, אודי אלוני, תאמר נפאר וסלווה נקארהצילום: אי־פי

"ג'נקשן 48" מספר על שני אוהבים צעירים — זמרת צעירה ולוחמנית (סמר קופטי) ואמן היפ הופ (נפאר) — המנסים לפלס את דרכם בגטו הפלסטיני של לוד. באמצעות אהבתם והמוזיקה הם מנסים להילחם בשתי חזיתות במקביל: בדיכוי החיצוני שמפעילה החברה הישראלית יהודית, ובלחצים הפנימיים של החברה הערבית השמרנית של לוד הסובלת מעוני ופשיעה.

"זוהי יצירה תוססת, בועטת, מלאת חיים, משפיעה שמאחדת את כלל הצופים מבחינת הרלוונטיות החברתית שלה- דבר שניתן לראות לפי הזכיות בפרסים ברחבי העולם. אנחנו מחכים בקוצר רוח שהקהל הצפון אמריקאי יצפה בסרט ויחווה אותו", מסר סמנכ"ל הרכש ב" The Orchard", דניאל דג'יאקומו.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ