איתמר זהר
איתמר זהר

הסוסים דוהרים מהר בעיבוד הקולנועי החדש ל"בן חור", אבל הסרט שביים טימור בקממבטוב התרסק בקופות בארצות הברית. הסרט, שבהפקתו הושקעו 100 מיליון דולר, הכניס רק 11 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלו.

בקממטוב ביים את הסרט, שיציאתו לאקרנים התעכבה בחצי שנה, על פי הסרט שביים ויליאם ויילר ב–1959 וזכה ב–11 פרסי אוסקר. שני הסרטים מבוססים על ספר שראה אור ב–1880, פרי עטו של לואיס וולאס.

ג'ק יוסטון מגלם בסרט החדש את דמותו של יהודה בן חור, אציל יהודי שיחסיו עם אחיו המאומץ הרומי מסאלה מתערערים. היריבות ביניהם מקצינה ונהפכת לעקובה מדם. איילת זורר מגלמת את אמו של יהודה בן חור. בין המשתתפים הנוספים בסרט טובי קבל כמאסלה ומורגן פרימן כשייח אידרים.

היכשלון הקופתי של "בן חור" לא יפתיע רבים בהוליווד. סרטים אפיים בהפקת ענק, המבוססים על סיפורים דתיים, מתקשים למשוך קהל לבתי הקולנוע בארצות הברית. בין הדוגמאות הבולטות בשנים האחרונות אפשר למנות את "המבול" שביים דארן ארונופסקי ב–2014 בהשראת סיפורו של נח. הסרט, שעלה 125 מיליון דולר, גרף כ–100 מיליון דולר בארצות הברית. סרט אחר, "אקסודוס אלים ומלכים", שיצא גם הוא ב–2014, בבימויו של רידלי סקוט, הכניס 65 מיליון דולר בארצות הברית אף שהושקעו בו 140 מיליון דולר. עם זאת יש כמובן דוגמאות הפוכות. "הפסיון של ישו", שביים מל גיבסון ב–2004 בתקציב נמוך יחסית של 30 מיליון דולר, גרף בארצות הברית לבדה 370 מיליון דולר וכעת מופק לו סרט המשך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ