החוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב נבחר לאחד מ15 בתי הספר הטובים בעולם

החוג נמנה עם רשימת האתר "הוליווד ריפורטר" בפעם השלישית. בית הספר של USC הוכתר לטוב ביותר בארצות הברית

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין הפקולטה לאמנויות באוניברסטת תל אביב
איתי שטרן

בית הספר לקולנוע וטלוויזיה ע"ש סטיב טיש באוניברסיטת תל אביב נבחר לאחד מ–15 בתי הספר הטובים בעולם בתחום — כך קבע מגזין "הוליווד ריפורטר". זו השנה השלישית שבה זוכה החוג להיכנס לרשימה היוקרתית ובכך מהווה נציגות ישראלית יחידה ברשימה.

במקביל לרשימה הבינלאומית, פירסם המגזין גם את רשימת 25 בתי הספר לקולנוע הטובים ביותר בארצות הברית. בפעם הרביעית ברציפות, זכה במקום הראשון החוג של אוניברסיטת דרום קליפורניה (USC) — לא מעט בזכות פיתוח תחום המציאות המדומה והמעבדה שקמה האוניברסיטה לטובת קידום פרויקטים מסוג זה.

גם אוניברסיטת תל אביב פנתה לכיוון המציאות המדומה כשיזמה השנה בפעם הראשונה את פסטיבל "סטימר סלון", שבו הוצגו סרטים ועבודות של סטודנטים הפועלים בז'אנר האינטראקטיבי. ירון בלוך, ראש בית הספר, סבור כי מהלך זה, יחד עם הצלחת פסטיבל הסטודנטים הבינלראומי של האוניברסיטה, משך את תשומת לבם של עורכי הדירוג. "עשינו השנה מהלך חדש שאיפשר לסטודנטים ליצור סרטים באורך מלא", הוא מסביר, "אחת ההצלחות הגדולות שלנו בהקשר הזה הוא סרטה של הדס בן ארויה, 'אנשים שהם לא אני', שהתקבל לפסטיבל לוקרנו והוקרן במסגרת תחרותית יוקרתית מול במאים מוערכים מכל העולם. מלבד זאת, אין הרבה בתי ספר לקולנוע עם היקף עשייה כה גדול כמו בחוג שלנו. הפקנו השנה 110–120 סרטי סטודנטים, שאם מחלקים את זה לדקות מסך, מדובר בערך בכ–20 סרטים באורך מלא. זה חסר תקדים".

ב""הוליווד ריפורטר" ציינו את התרומה מ–2015 של סטיב טיש בסך עשרה מיליון שקלים לחוג, שהפכה אותו ל"בוגר". בכסף שקיבלה, פתחה האוניברסיטה יוזמה חדשה שבמסגרתה תעניק מדי שנה סכום של 100 אלף דולר לסטודנט עבור הפקת סרט. כל סטודנט שסיים בשלוש השנים האחרונות לימודי קולנוע יוכל לגשת לתחרות ולעבור את שני שלבי הלקטורה שבסופם ייקבע מי הזוכה. ה"קול קורא" הראשון של הקרן פורסם בשבוע שעבר וההודעה על שם הזוכה תפורסם ככל הנראה באוקטובר הקרוב.

"מה שמייחד את הקרן הזו", מוסיף בלוך, "היא העובדה שאנחנו לא רק נעניק את הכסף להפקת הסרט אלא נפיק אותו בעצמנו על ידי חברת ההפקה של האוניברסיטה שנקראת 'גאודאמוס'. סטודנט מצטיין, שמחזיק בתסריט מעולה, היה יכול להמתין בין שלוש לחמש שנים עד שיקבל תקציב מהקרנות, ועכשיו יוכל להציג את סרטו תוך שנה מהרגע שזכה בפרס. השאיפה שלנו היא להפיק מדי שנה סרט באורך מלא".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ