סרט על ישו שנוצר בטכנולוגיית מציאות מדומה מגיע לפסטיבל ונציה

"Jesus VR - סיפורו של ישו", שהופק בתקציב גדול, לא יעובד לפורמט של בתי קולנוע סטנדרטיים ומיועד למחזיקי משקפי מציאות מדומה בלבד

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 "סיפורו של ישו -Jesus VR" פגישה מקרוב. מתוך הסרט
איתי שטרן

הקרנה בת 40 דקות מתוך סרט שמביא את סיפורו של ישו, מלידתו ועד צליבתו, בפורמט של מציאות מדומה (VR), תוצג בפני אורחי פסטיבל הקולנוע בוונציה. הסרט, שנקרא בפשטות "Jesus VR - סיפורו של ישו", יאפשר לצופים לחוות את סיפורו של הצלוב, תוך קרבה מקסימלית לדמותו ולדמויות הסובבים אותו. אמנם נוצרו בעבר סרטים באורך מלא בטכנולוגיה זו, הרי שסרט זה הינו הראשון בעל תקציב גדול שגם פונה לקהל הרחב.

כל אורחי הפסטיבל - שייערך בין ה-1-4 בספטמבר - שיישאו תג כניסה יוכלו לצפות בסרט, שיוקרן באולם מיוחד בו יחולקו משקפות מיוחדות, המאפשרות צפייה בת 360 מעלות. הסרט, שצולם במלואו באיטליה במצלמת 4K וכלל את פעילותם של כמאה אנשי צוות ומאות ניצבים, ישוחרר במלואו לצפייה בחג המולד הקרוב בפלטפורמות מציאות מדומה שונות כגון גוגל קארדבורד, סמסונג גיר, פלייסטיישן VR ועוד. הסרט לא יעובד לפורמט של בתי קולנוע סטנדרטיים, ורק מי שיחזיק במשקפי VR יוכל לצפות בו.

"אנחנו שמחים במיוחד להציג את הסרט הראשון באורך מלא שנוצר בטכנולוגיה של מציאות מדומה", אמר מנהל פסטיבל ונציה, אלברטו ברברה. "הסרט עוזר להראות את הפוטנציאל הגלום בטכנולוגיה הזו, שעד כה הופקו דרכה רק סרטים קצרים. הפרזנטציה של הסרט חשובה לנו במיוחד מכיוון שהשנה נציג במסגרת שוק הסרטים החדש שלנו ששה פרויקטים נוספים שנוצרו בטכנולוגיית VR, לצדם של סרטים, יצירות תיעודיות, סדרות טלוויזיה וסדרות רשת. זהו סימן לכך שפסטיבל ונציה שם לב לשינויים שעוזרים להגדיר מחדש את האופקים של כל מה שמקשר בין דימוי לתנועה".

זו לא הפעם הראשונה שסרט VR מוצג בפסטיבל קולנוע. כך למשל בפסטיבל סאנדאנס של שנה שעברה הוצג סרט תיעודי בטכנולוגיה זו שנקרא "פרויקט סוריה" ובמסגרתו יכלו הצופים להכנס לעולמם של הפליטים הסורים, ולחוות באופן מדומה כיצד מרגיש מחנה פליטים סורי או נפילה של פצצת מרגמה. הצגת הסרט על ישו, במסגרת פסטיבל ונציה היוקרתי, מעניק לו אפיל קולנועי מובהק. במאים בעלי שם דוגמת סטיבן שפילברג ורידלי סקוט הביעו עניין במיזמים מתחום זה, תוך שהבהירו כי הוליווד תעשה שימוש ניכר בטכנולוגיות אלו, ככל שינקוף הזמן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ