"פרינסס שואו" ו"בת זונה" בין המועמדים לפרס פורום היוצרים הדוקומנטרים

מהרשימה בולטים בהיעדרם שני סרטיו של תומר הימן, "מי יאהב אותי עכשיו" ו"מיסטר גאגא", שהופצו בהצלחה גדולה השנה בבתי הקולנוע

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סחורה שוכבת על הרצפה
איתי שטרן

פורום היוצרים הדוקומנטרים פרסם בסוף השבוע את רשימת המועמדים הסופיים בקטגוריות השונות עבור פרסי הקולנוע התיעודי. הזוכים יוכרזו בנובמבר הקרוב.

על פרס הסרט הטוב ביותר באורך מלא יתחרו: "בת זונה" בבימוי נירית אהרוני, "אמא ילדה" של רונן זרצקי ויעל קיפר, "ויטה אקטיבה: ביוגרפיה רוחנית של חנה ארנדט" של עדה אושפיז, "פרינסס שואו" של עידו הר ו"רבין במילותיו שלו" של ארז לאופר. בקטגוריית הסרט התיעודי באורך 40–60 דקות מועמדים: "מוות בבאר שבע" של טלי שמש ואסף סודרי, שזכה גם בפרס המרכזי של פסטיבל "דוק אביב" האחרון, "אל תוך הרשת האפלה" של צחי שיף ודוקי דרור, "בן גוריון, אפילוג" של יעל פרלוב ויריב מוזר, "גולדן בויז" של רויטל גל ו"פלסטינים ברשת" של ענת תל.

בולטים בהיעדרם שני סרטיו של תומר הימן - "מיסטר גאגא", שאף מועמד לפרס האקדמיה האירופית ו"מי יאהב אותי עכשיו", שאותו יצר עם אחיו ברק הימן - שהופצו בהצלחה גדולה בשנה האחרונה בבתי הקולנוע. "מיסטר גאגא" אף היה הסרט התיעודי הנצפה בישראל עם למעלה מ–100 אלף צופים. ממידע שהגיע ל"הארץ" עולה כי "מי יאהב אותי עכשיו" לא הוגש השנה למועמדות, בגלל שהבמאי לא רצה ששני סרטים שלו יתחרו זה מול זה. לפיכך, יוגש "מי יאהב אותי עכשיו" לתחרות בשנה הבאה.

בקטגוריית פרויקט תעודה טלוויזיוני מככבות שתיים מהתוכניות המדוברות ביותר של השנה החולפת: "מגש הכסף" של דורון צברי, ששודרה בערוץ 8 שעסקה בסדר הכלכלי הקיים במדינה, ו"צל של אמת" — ששודרה גם היא בערוץ 8 וביקשה לפתוח את תיק הרצח של תאיר ראדה. מתמודדים נוספים בקטגוריה הם: "נשים בין קודש לחול" של רויטל אורן ו"ג'יהאד עכשיו" של הנריקה צימרמן ואנה סומרשף.

בקטגוריית הכתבה התיעודית זכתה "המערכת" בהנחיית מיקי חיימוביץ המשודרת ב"רשת" לשלוש מועמדויות, ואילו "עובדה" בהנחיית אילנה דיין ("קשת") בשתיים בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ