תביעה נגד השחקן ג'ים קארי: הוא האחראי להתאבדות בת זוגו

לטענת בעלה לשעבר, קארי סיפק לקתריונה וייט תרופות מרשם שהשיג במרמה אף שידע על ניסיונותיה להתאבד. במכתב שהשאירה וייט סיפרה שקארי אמר לה כי "לא נועדה לעולם הזה"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'ים קארי
איתי שטרן
איתי שטרן

השחקן ג'ים קארי נתבע בלוס אנג'לס בטענה כי היה אחראי להתאבדותה של בת זוגו, קתריונה וייט. את התביעה הגיש השבוע בעלה לשעבר של וייט, מארק ברטון, בטענה כי קארי סיפק לה את תרופות המרשם שבהם השתמשה כדי לשים קץ לחייה. לדברי ברטון, קארי עשה שימוש בפרסומו בכדי להשיג את התרופות שהביאו בסופו של יום למותה של וייט, זאת על אף שידע כי ניסתה להתאבד בעבר. "לאחר מותה, מר קארי ניסה להסוות ולערפל את מעורבותו ואשמתו במותה הטראגי של גברת וייט", נכתב בכתב התביעה. בתגובה להצהרה זו מסר קארי כי התביעה היא בגדר נסיון "חסר לב" לפגוע בו ובאישה שאהב.

וייט, מאפרת אמריקאית, נמצאה מתה בספטמבר 2015 לאחר שנטלה מנת־יתר של תרופות מרשם. היא הותירה אחריה מכתב פרידה ובו סיפרה כי היא וקארי נפרדו לאחר שהוא אמר לה שהיא "לא נועדה לעולם הזה". בתביעה מציין ברטון כי קארי היה אחוז אובססיה בכל הנוגע לוויט וביקש לשלוט בה ככל יכולתו, בין השאר באמצעות מצלמות נסתרות שעקבו אחריה בביתה. בתביעה נכתב גם כי התרופות שנטלה וייט הגיעו לידיה מקארי, שהשיג אותם תחת השם הבדוי ארתור קינג.

על פי דו״ח הקבורה של וייט, שפורסם ביולי האחרון, יום לפני מותה שלח לה קארי הודעת טקסט ובה שאל מה עלה בגורלם של משככי הכאבים שלו. תיעוד זה שימש את התביעה בטענה כי בשאלה זו ניסה קארי לטשטש את הקשר שלו למותה של וייט, תוך התעלמות מהסכנה בהשארת התרופות בסביבתה. ״אם קארי באמת האמין שווייט לקחה ממנו את התרופות שלו ובמקביל היא לא השיבה לו להודעה ששלח לה — מדוע לא פנה מיד לרשויות החוק בכדי שיבדקו את שלומה?".

במסמך תגובה שפירסם קארי נכתב: ״איזו חרפה. הייתי יכול להיפגש בחדר אחורי עם עורך דינו של האיש הזה (התובע מארק ברטון) ולפתור את העניין אבל יש רגעים בחייו של אדם שבהם הוא צריך להגן על כבודו ולצאת נגד הרוע בעולם. לא אהיה סובלני כלפי מי שמנסה לפגוע בשמי ובשם האשה שאהבתי. הבעיות של קת׳ החלו הרבה לפני שנפגשנו, ולצערי, מותה לא היה בשליטתו של איש. אני מקווה שביום מן הימים, שיגיע בקרוב, אנשים יפסיקו לנסות להרוויח ממותה והיא תוכל לנוח בשלום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ