נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

רבות דובר כבר ביחס האלים, התוקפני והאובססיבי שפיתח הבמאי אלפרד היצ'קוק כלפי השחקנית טיפי הדרן, בזמן העבודה על סרטו "הציפורים" מ–1963, שבו כיכבה. מערכת היחסים הבעייתית הזאת שימשה בין היתר בסיס לסרט הטלוויזיה של "The Girl" של רשת HBO שנוצר לפני ארבע שנים. אבל כעת, באוטוביוגרפיה חדשה שכתבה השחקנית ההוליוודית, "Tippi: A Memoir", היא חושפת פרטים חדשים על ההטרדות המיניות שספגה מהבמאי המוערך.

על פי העיתון "דיילי מייל", הדרן שכיכבה גם בסרטו הבא של היצ'קוק "מארני", כותבת בספרה החדש שהבמאי אסר על שחקנים אחרים על הסט — ובמיוחד על השחקנים הנאים רוד טיילור (הציפורים) ושון קונרי (מארני) — להתרועע עמה או לגעת בה. בכל פעם שהוא הבחין בה על הסט כשהיא צוחקת או משוחחת עם גבר כלשהו, הוא נעץ בה לדבריה מבטים קפואים ועקב אחריה במבטו גם כשהיה בצדו השני של הסט.

הדרן, כיום בת 86, טוענת גם שהיצ'קוק התנפל עליה באחת הפעמים כשנסעו יחד בלימוזינה שלו. לדבריה, כאשר הלימוזינה נעצרה ליד בית המלון שבו התגוררו, הוא התנפל עליה וניסה לנשק אותה, לפני קהל של עוברי אורח ושחקנים עמיתים שהתגודדו במקום. למחרת על הסט, בעת צילומי הסצינה המפורסמת שבה הדרן מסתתרת בתא טלפון מפני מתקפת הציפורים האלימות, אחד העורבים המכניים שבר את הזכוכית שאמורה היתה להיות ממוגנת וגרם לפציעתה.

גם בהזדמנות אחרת, כשצולמה סצינה שבה ציפורים תוקפות אותה בחדר השינה שלה, נאמר לה כי לא יהיה אפשר להשתמש בציפורים המכניות ולא תהיה ברירה אלא להשתמש בציפורים אמיתיות. וכך במשך חמישה ימים של צילומים, ציפורים הושלכו עליה ונקשרו לגופה. לדבריה, היא נשברה כאשר ציפור שנקשרה לכתפה כמעט וניקרה את עינה. לאחר מכן בילתה שבוע שלם במיטה, בניסיון להתאושש מן החוויה הטראומטית. הדרן כותבת כי היא חושדת שכל זה לא היה אלא ניסיון של היצ'קוק להעניש אותה על שלא נענתה לחיזוריו.

גם לאחר שסיימה את העבודה על שני סרטיו, לא הפסיק הבמאי ההוליוודי את ההתעללות שלו בה. לדבריה, במשך שנתיים הוא מנע ממנה להופיע בסרטים של במאים אחרים, וכאשר החוזה בן חמש השנים ביניהם הגיע סוף סוף לקצו והיא היתה חופשייה להופיע בכל סרט שתרצה — כבר היה מאוחר מדי מבחינתה, והוליווד כבר לא הביעה בה עניין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ