לאחר שבוטלה הקרנתו בלחץ פעילי ימין, "ג'נקשן 48" יוצג בכרמיאל באולם חלופי

בשבוע שעבר ביטלה עיריית כרמיאל הקרנה מתוכננת של סרטם של אודי אלוני ותאמר נפאר, אך הודיעה כי תאפשר את הקרנתו במקום אחר. "לא נכנע לקולות שמנסים להשתיק אותנו", אמרה אחת המארגנות

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תאמר נפאר, ב"ג'נקשן 48"
נעה שפיגל
נעה שפיגל

הסרט "ג'נקשן 48" צפוי להיות מוקרן ביום ראשון הקרוב בכרמיאל, לאחר שהמארגנים מצאו מקום חלופי להקרנה שהיתה אמורה להתקיים השבוע ובוטלה בהוראת העירייה. בשבוע שעבר הודיעה עיריית כרמיאל על ביטול הקרנת הסרט שתוכננה להתקיים במתנ"ס בעיר, זאת לאחר פנייה של סגן ראש העיר מטעם הבית היהודי, רותם ינאי, ופעיל הימין שמאי גליק. העירייה טענה אז כי ההקרנה נפתחה לקהל הרחב בניגוד להסכמות עם המארגנים, ותוכל להתקיים במקום אחר בעיר.

הסרט, שיצרו הבמאי אודי אלוני והראפר תאמר נפאר, מספר על שני נאהבים צעירים המנסים לפלס את דרכם בגטו הפלסטיני של לוד. הקרנתו בכרמיאל צפוייה להתקיים ביום ראשון הקרוב באשכול פיס כרמים בעיר, לאחר שהמארגנים, אנשי פורום קהילות שקופות וחברה משותפת (בשתי"ל) בכרמיאל, יצרו קשר עם המקום ותיאמו איתם.

"אנחנו לא נכנעים לקולות שמנסים להשתיק אותנו", אמרה היום (שלישי) ל"הארץ" דועאא דיאב אבו־אלהיג'אא, רכזת פרוייקט חברה משותפת. "יש לנו חופש ביטוי, והעירייה צריכה לדאוג שתושבי העיר יוכלו להשתמש במתקני העירייה". לדבריה, "לאחר שבעיריית כרמיאל טענו כי לא ביטלו את הקרנת הסרט, אלא רק שבחרנו במקום לא מתאים, התחלנו לחפש מקום אחר ומצאנו ליום ראשון". אבו־אלהיג'ה ציינה כי פעיל הימין גליק מנסה שוב לגרום לביטול הסרט. "הוא מנסה לעשות מאמצים לחבל בהקרנה". היא הוסיפה כי "אנחנו יודעים שבמסגרת הפרוייקט אנחנו מעלים סוגיות מורכבות, אבל דווקא בגלל זה צריך לדבר על זה. בסוף הסרט תהיה שיחה עם אודי אלוני על היצירה".

לאחר ביטול ההקרנה הראשונה נמסר מעיריית כרמיאל כי "המארגנים ביקשו להשכיר את מועדון הנוער בעיר לאירוע פרטי, לאחר שנודע לנו שהם מתכננים הקרנה פתוחה לקהל הודענו להם שזה לא מה שסוכם והאירוע לא יוכל להתקיים במועדון הנוער. הם הוזמנו לפנות למתקנים אחרים בעיר כדי למצוא חלופה אבל הם העדיפו לעשות פרובוקציה". עיריית כרמיאל בחרה שלא להגיב לקיום ההקרנה במקום החלופי.

ג'נקשן 48 - טריילרקרדיט: unitedkingfilms

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ