איתמר זהר
איתמר זהר

קומדיה גרמנית על משפחה המחליטה לאמץ פליט אפריקאי נהפכה ללהיט ענק מפתיע בגרמניה. כך דיווח "הוליווד ריפורטר". הסרט, "Willkommen bei den Hartmanns" (ברוך הבא למשפחת הרטמן), שיצא בתחילת החודש בגרמניה, הכניס שם עד כה יותר מ–20 מיליון דולר ונהפך לשובר הקופות המקומי הגדול ביותר של השנה. יתרה מכך, זהו הסרט הגרמני היחיד שהשתחל לרשימת עשרת הסרטים המצליחים ביותר בגרמניה השנה, שנשלטת ברובה על ידי סרטים הוליווודיים.

במרכז העלילה של הסרט, שביים סימון ורהובן, ניצבת משפחה מבוססת במינכן. חייה משתנים אחרי שהאשה, אנגליקה הרטמן, מחליטה לאמץ אל חיקה פליט מאפריקה בעקבות הודעתה של קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל בשנה שעברה על כך שלא תגביל את מספר הפליטים במדינה. ריכרד, בעלה של אנג'ליקה, מתנגד לכך בתוקף ורוטן כי "אולי אנגלה מרקל הזמינה לכאן את כל מדינות העולם השלישי, אבל זה לא אומר שאנחנו צריכים להיות שותפים לכך". הדבר יוצר מחלוקות במשפחה. עם זאת אנג'ליקה יוצאת בסופו של דבר כשידה על העליונה. היא מביאה אל ביתם את דיאלו, גבר מניגריה שפגשה במחנה פליטים. את דמותו של דיאלו מגלם השחקן הבלגי אריק קבונגו. הוא נראה במרכז כרזת הסרט, שהופצה ברחבי גרמניה, אבל הוא היחיד מבין השחקנים האחרים ששמו אינו מוזכר בה.

ב"די צייט" שיבחו את כוונותיו של הבמאי, שהחל לעבוד על הסרט עוד לפני משבר הפליטים בגרמניה ובאירופה, אבל טענו כי הוא "לא יותר מבסדר". אם כבר עושים סרט על נושא כזה, נכתב בביקורת, עליו להיות "פראי, פרובוקטיבי ומעולה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ