נורית אסיאג ומיקה דנון, עכבר העיר | צילום: אוהד רומנו

"צאו מהאייפונים", ביקש דניאל מורשת באירוע השקת "גאליס קונקט", שהתקיים אמש (רביעי) בסינמה סיטי גלילות. "הגיע הזמן שנחיה כמו שצריך ונצא מהמסך". לא בטוח שהמסר יתקבל כל כך בקלות בקרב כלל המתבגרים, אך לפחות לערב אחד נדמה היה שיש משהו שמצליח לרגש קצת יותר את אלה שהגיעו להשקת הסרט. המקום שאירח רק לפני שבועיים את קווין קוסטנר, אסף תחת קורת גג אחת גדודי ילדים שקיבלו את פני הכוכבים בצרחות נלהבות, נפנופי ידיים בלתי פוסקים, והעידו על ההצלחה האדירה של "גאליס".

» גאליס קונקט - איפה ומתי אפשר לראות?» פסח 2016 – המדריך המלא לחג» מומלץ בקולנוע - סרטי ילדים לפסח» פסח בזול - כל הפעילויות לילדים» כל הסרטים החדשים בקולנוע

אחרי שבע עונות, סרט ומחזמר, התופעה מגיעה לאקרנים עם סרט חדש, "גאליס קונקט". יקום מקביל לשלנו נשלט בידי התאגיד פאנטרטיקה שמחובר למוחות האנשים, ממלא אותם בפרסומות ובמחשבות צרכניות שטחיות, וגונב מהם את רעיונותיהם המקוריים כדי לקיים את רשת התאגיד. מחסור חמור בהשראה ושחיקה של המוחות המחוברים, גורם למנכ"ל התאגיד לארק (עפר שכטר) לפתות את יונתן (תובל שפיר) להצטרף אליהם. במקום החדש מובטחים לו כיף והנאה עם דני (אליאנה תדהר) המקבילה, שיחליפו את הטרחנות והצדקנות המאוסות של דני המקורית. העניינים הולכים ומסתבכים, אבל כמו תמיד בסוף האהבה והידידות מנצחות את הטכנולוגיה ותאוות השליטה. אנרגיות טובות. מתוך "גאליס קונקט"

מסיבת העיתונאים נתנה את הבמה לעיתונאים צעירים ואפשרה להם לראיין את כוכבי הסרט. הם מצידם היו רגועים מאוד, חשו בנוח בין מאות המעריצים ונהנו מהסיטואציה. שישה מתוכם עובדים ביחד לא מעט שנים, במהלכן עשו את המעבר מתקופת הנערות לבגרות. האנרגיה הטובה ביניהם, החיוכים והעקיצות ההדדיות אומרות הכל - הם נהנים מהעבודה המשותפת.

רותם סלע ועפר שכטר, הצטרפתם אל חבורה מגובשת. עשו לכם זובור או נתנו לכם כבוד?סלע: "לי לא עשו. קיבלו אותי ממש יפה".מורשת: (צוחק) "עפר עשה עלינו זובור".

אם באמת הייתם מגיעים ליקום מקביל, מה הייתם רוצים לגלות שם?נווה צור: "יותר אהבת חינם ועזרה לזולת".מורשת: "אני הייתי רוצה להיות נווה צור ביקום מקביל".

יש קשר בין הדמות בסדרה, בסרט ובמציאות?תדהר: יש הרבה יותר דמיון ביני לבין דני בסדרה. דני הצבעונית מהיקום המקביל הרבה יותר קלילה ממני".שירן סנדל: "אני דווקא הייתי רוצה להיות כמו יולי מהסרט. אולי זה יקרה בעתיד ואהיה מדענית או משהו כזה".

לעומתה של סנדל, היו גם כאלה שלא היו מרוצים מהדמויות שגילמו. "הייתי שמח לשחק כל דמות שיש לה יותר מחמש דקות על המסך", מסגיר מורשת את האכזבה מהתפקיד שלו, ומכריז חצי בצחוק שבין העבודות שעשה בחייו העדיף בכלל לדגמן.

האהבה תמיד מנצחת. מתוך "גאליס קונקט"

גיקים במסווה

רגע לפני הסוף חילק הקאסט גם כמה עצות, אחרי שמיקה דנון, תלמידה במגמת תיאטרון, ניצלה את המעמד וביקשה טיפים לעתיד. "כשאתה עובד הרבה ורואים אותך כל הזמן על המסך, קל ליפול למקום שבו מפחדים לעשות טעויות מביכות" אומר שפיר. "אבל בסופו של דבר זה הורס את הכיף במשחק". שכטר הוסיף: "גם אחרי שתסיימי את בית הספר, תמשיכי הלאה", מייעץ שכטר. "לכי ללמוד בבית ספר למשחק ותמשיכי להתאמן. בסוף זה יגיע".

צפו בקטע מתוך הסרט "גאליס קונקט" - באדיבות סרטי יונייטד קינג >>

"המסר של הסרט הוא להישאר נאמן לעצמך", מסכמת תדהר. "חשוב לא להיכנע ללחצים החברתיים ולטכנולוגיה שמקיפה אותנו". האמירה מקבלת משנה תוקף כשהשמינייה שנמצאת בלב המיינסטרים חושפת את אהבתה לסרטי פנטזיה, ולא מוכנה לקבל את העובדה שהז'אנר נחשב "גיקי". "מדע בדיוני הפך לנחלת הכלל", אומר שכטר. "רוב הסרטים בקולנוע היום עוסקים בגיבורי על".

אז מה הופך את "גאליס" לכזאת הצלחה? כפי שהוכח באירוע ההשקה, מעבר לרעיונות שפונים למכנה הרחב ביותר, אלה האנרגיות הטובות על הסט שעושות את ההבדל. זה והקונצנזוס סביב דמותו של לארק, כי כולם אוהבים את הגיבור הטוב אבל הכי כיף להיות הנבל.

הכי כיף להיות נבל. מתוך "גאליס קונקט"

» גאליס קונקט - איפה ומתי אפשר לראות?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ