"לעבור את הקיר" - הזוכה הגדול בפרסי פורום מבקרי הקולנוע

הסרט זכה בשלושה פרסים, לסרט התסריט והשחקנית הטובה ביותר. "סופת חול", הזוכה הגדול בטקס פרסי אופיר, לא זכה באף פרס

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"לעבור את הקיר"
נירית אנדרמן

"לעבור את הקיר", סרטה של רמה בורשטיין, הוא הזוכה הגדול לשנת 2016 של פורום מבקרי הקולנוע בישראל. אתמול הוכרז כי פורום המבקרים החליט להעניק לסרטה של בורשטיין שלושה פרסים: פרס הסרט הטוב ביותר, פרס התסריט המצטיין (שכתבה בורשטיין), ופרס השחקנית הטובה ביותר, שניתן לכוכבת הסרט נועה קולר.

סרט נוסף שהצליח לגרוף יותר מפרס אחד הוא "ההר", סרטה של יעל קיים. 35 מבקרי קולנוע מגופי תקשורת שונים שהצביעו ובחרו את הסרטים הזוכים בחרו להעניק לקיים את פרס הבימוי, ואילו לצלם הסרט איתי מרום, העניקו המבקרים את פרס ה"הישג האמנותי". עם זאת, פורום המבקרים החליט שאת פרס הבימוי תחלוק קיים עם במאי נוסף — מני יעיש, במאי הסרט "אבינו".

פרס השחקנית המצטיינת הוענק כאמור לנועה קולר, שזכתה גם בפרס אופיר בקטגוריה זאת, ואילו את פרס השחקן הטוב ביותר העניקו המבקרים לאורי גבריאל, על תפקידו בסרט "שבוע ויום". את פרס תגלית השנה בחר פורום המבקרים להעניק להדס בן ארויה, שכתבה, ביימה, הפיקה ושיחקה בתפקיד הראשי בסרטה "אנשים שהם לא אני". ואילו פרס הסרט הבינלאומי הטוב ביותר ניתן ל"לה לה לנד" בבימויו של דמיאן שאזל,

הסרטים הזוכים נבחרו מתוך כלל הסרטים שהוקרנו בישראל בהקרנות מסחריות בין ינואר לדצמבר 2016.  ל"סופת חול", סרטה של עילית זקצר שהיה הזוכה הגדול של טקס פרסי אופיר בספטמבר – וגרף שם שישה סרטים כולל פרס הסרט הטוב ביותר — לא העניק פורום המבקרים אף פרס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ