נדחתה סגירתו של קולנוע סמדר בירושלים

הסדר בין חברת "לב", בעלי המבנה והעירייה איפשר את המשך הפעלתו של האולם הוותיק עד 1 במאי 2017

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קופות קולנוע לב סמדר
ניר חסון

ברגע האחרון, הושגה הסכמה שתאפשר את המשך הפעלתו של קולנוע "לב סמדר" בירושלים. עם זאת, טרם הוסר האיום לסגירתו.

בית הקולנוע הוותיק, שפועל זה 88 שנים ברציפות, אמור היה להיסגר בסוף השבוע הקרוב לאחר שהתגלעו חילוקי דיעות בין בעלי המבנה לבין חברת קולנועי "לב" בנוגע לגובה שכר הדירה ולמימון השיפוץ הדרוש כדי להמשיך להפעיל את הקולנוע.

בפגישה שנערכה ביום ראשון אצל סגן ראש העיר מטעם סיעת התעוררות, עופר ברקוביץ', הסכימו הצדדים למתווה לפיו ימשיך בית הקולנוע לפעול עוד ארבעה חודשים בשכר הדירה הקיים. העירייה תנפיק לקולנוע רישיון עסק זמני — תוך הסתייגות הנוגעת להסדר בעיות שעלולות לסכן חיים — ובתקופה זו יימשך המו"מ בין הבעלים לשוכרים.

איום הסגירה המתמשך לווה במחאה של מאות מתושבי ירושלים, שהתחייבו לרכוש מינויים שיזרימו כסף לקופת בית הקולנוע, אך חברת "לב" הודיעה כי המקום ינעל את שעריו בגלל סירובם של בעלי המבנה להשתתף בהוצאות השיפוץ, הדרוש כדי להוציא רישיון עסק. בעלי המבנה, בני הזוג שרה ודרור חריש, דחו את הטענות ואמרו כי השיפוץ נחוץ לצורכי הקולנוע ועל כן הם לא צריכים להשתתף בו. כמו כן, טענו כי שכר הדירה הנוכחי נמוך מדי.

מחברת "לב" נמסר: "אנו שמחים, עם הרבה חשש, לעדכן, שהגענו להבנה עם העירייה ובעל הנכס שהקולנוע ימשיך לפעול במתכונות הנוכחית עד 1 במאי. בתקווה שבארבעת החודשים האלה נצליח למצוא פתרון ארוך טווח להמשך הפעילות. בקרוב נתכנס לדון בכל ההשלכות של המשך הפעילות והתכנון לחודשים הקרובים".

ברקוביץ מסר: "התרשמתי מהנכונות של שני הצדדים למצות את המו"מ, דבר שמוביל אותי לאופטימיות זהירה ביחס לטווח הארוך. אמשיך ללוות את התהליך מקרוב, יחד עם לשכת ראש העיר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ