השמלה המתעופפת של מרילין מונרו נחשפת מזווית חדשה

סרט ביתי של צלם חובב, שפורסם בסוף השבוע ב"ניו יורק טיימס", מתעד את צילומי הסצינה המקורית מתוך "חטא על סף ביתך"

איתמר זהר
איתמר זהר
איתמר זהר
איתמר זהר

שמלתה של מרילין מונרו מתבדרת ברוח בסרט "חטא על סף ביתך" נהפכה לרגע איקוני בתולדות הקולנוע. סרט ביתי המתעד את צילומי הסצינה, שנערך והועלה בסוף השבוע באתר של "ניו יורק טיימס", מלמד עוד פרטים על הרגעים שקדמו להם. את הסרט הביתי צילם ז'ול שולבאק, צלם חובב. נכדתו, בוני זיגלר, גילתה אותו בשקית פלסטיק בשנת 2004. עד אז לא האמינה לסיפורי סבה על היותו נוכח בצילומי "חטא על סף ביתך" שביים בילי ויילדר ויצא ב–1955. הסרט הביתי המקורי שצילם שולבאק נמשך קצת יותר משלוש דקות. בני משפחתו ערכו עד כה 12 שניות ממנו וכעת אפשר לראות אותו לראשונה.

שולבאק היה חלק מקהל שהתאסף לחזות בצילומי הסצינה המפורסמת של מונרו. על פי "ניו יורק טיימס", הצילומים נקבעו ל–15 בספטמבר 1954 באמצע רחוב בעיר ניו יורק. עוברים ושבים התגודדו מסביב, היו שהשקיפו גם מחלונות הבניינים הסמוכים. אלא שלא כולם התלהבו ממה שנגלה לעיניהם. ג'ו דימאג'יו, בעלה של מונרו בשעתו, הופיע באופן לא צפוי והתרעם על כך שאשתו נחשפת בצורה כזאת. הצילומים הופסקו. הסצינה צולמה לאחר מכן מחדש, הפעם בשטח אולפני פוקס המאה ה–20.

על פי "ניו יורק טיימס", בביוגרפיה עליו, "Nobody’s Perfect", שכתבה שרלוט צ'נדלר, צוטט ויילדר כאומר "צילומי הסצינה הזאת נעלמו מיד, אבל אני בטוח שיום יבוא וחוקר קולנוע ימצא אותם".

תגיות:

תגובות