איתן לשם, עכבר העיר

בובות ענק של גיבורי סרטי קומיקס וילדים (כולל הדרדסים מחד ודארת' ויידר מאידך), תמונות של הכוכבים הכי גדולים שניבטים מכל פינה, מאות מסכי לד שמקרינים בכל שעה טריילרים וקטעים מסרטים אהובים - זה רק חלק ממה שמחכה לחובבי הקולנוע במתחם הסינמה סיטי החדש שנחנך בנתניה. בתוך 14 האולמות מחכים מקרני לייזר שגורמים לגיחוך כשנזכרים בסלילי הפילם הענקיים שהיו פעם בשימוש. בתוך המרכז רחב הידיים, של כ-8,000 מטרים רבועים, ניתן למצוא דוכני אוכל רבים ואולמות קולנוע מאובזרים בכיסאות מתכווננים אישית, ובאולמות ה-VIP אפילו כאלה מגיעים למצב של כמעט שכיבה. המתחם נפתח בעלות של 45 מיליון שקלים ובנוסף לסרטים שיוקרנו בו לאורך כל ימות השבוע (כן, גם בשבת), יערכו בו מגוון פעילויות לכל הגילאים - החל מסטנד אפ לילדים והצגות-סרט בשם "הסרט הראשון שלי" שנועדו להנגיש את הקולנוע לגיל הרך ועד אולמות כנסים רחבים (350 מקומות ישיבה) ופעילויות שלישי בשלייקס.

» "בעלי ברית: זוהר מזויף"
»  עד כמה אתם מכירים את בראד פיט?
» "חיות הפלא והיכן למצוא אותן" - איפה הפלא?
» "מנצ'סטר ליד הים": פלא קולנועי אמיתי
» "המפגש" - פסגת המד"ב
» מדור סרטים עכבר העיר
» האבולוציה של סרטי החייזרים
» למה השתלטו הסרטים "האמיתיים" על המסך?

היום (שני) נחנך במסיבת עיתונאים חגיגית "סינמה סיטי נתניה" במתחם רוגובים-פדרמן שבסמוך לאיצטדיון העירוני והקומפלקס שייפתח ביום חמישי הקרוב, ה-1 בדצמבר, לקהל הרחב. אם יש דבר בולט בשיטוט ברחבי בית הקולנוע הוא שמחת החיים והצבע שמציצים מכל פינה. "בעתיד", כך מבטיח לאון אדרי, "לא יהיו חדרי הקרנה כלל. במתחמים הבאים אנחנו מכינים את ההקרנה על בסיס טכנולגיית לד, אותה אפשר להקרין ממרכז בקרה אחד".

14 אולמות עם מערכת הקרנה בלייזר. סינמה סיטי נתניה (צילום: סיוון פרג')

האחים לאון ומשה אדרי, מבעלי קבוצת "סינמה סיטי" מלווים את הקולנוע הישראלי מראשית דרכו בשנות השישים, החל מסרטי הבורקס העממיים ועד לקולנוע גורף הפרסים שהתעשייה מתהדרת בו כיום. האחים שינו את חוויית הקולנוע בישראל כשהקימו את מתחם הסינמה סיטי בגלילות כשקיבצו במתחם אחד מספר בתי קולנוע, בתי אוכל והציגו במקביל עשרות סרטים שונים לכל הגילאים. כעת, כשבשורת השינוי כבר הפכה לנורמת צפייה מפנקת, מגיעה עיר הסרטים גם לעיר היהלומים."כל הפעילויות המוכרות של קבוצת סינמה סיטי יתרחשו גם בסניף הנתנייתי", הכריז בחיוך משה אדרי, החצי השני של הצמד והאחראי על הפקת הסרטים הישראליים. "בשנה האחרונה", מוסיף מפיק-העל, "מכרנו למעלה ממיליון כרטיסים לסרטים ישראליים ורק כדי לסבר את האוזן, בעבר היו מוכרים 20 אלף כרטיסים. לשם אנחנו מכוונים - ליצירה ישראלית ענפה שמביאה צופים בהמוניהם".

האחים שמלווים את הקולנוע הישראלי כבר למעלה מ-50 שנה מגיעים לנתניה (צילום: סיוון פרג')

משפחת אדרי הציגה גם את הפרויקט הבא שלה - סינמה סיטי בבאר שבע, והבטיחו שהוא יפתח לקהל בקיץ 2017. "כשעוצרים אותי ברחוב לגבי סרט מסוים", גילה אבי אדרי, הבן של לאון ומנהל בכיר בחברה, "זה תמיד על סרט ישראלי ולא הוליוודי. זה שינוי עצום שנובע בין היתר מהעבודה של דודי משה". לבאי המקום מחכים מגרשי חניה עם 3,000 מקומות חניה ללא תשלום ובית קולנוע מאובזר בטכנולוגיה הכי חדישה. מצד אחד - הכי רחוק מהקולנוע של פעם, מצד שני - עם תשוקה שמזכירה שהאחים אדרי הם שם נרדף לקולנוע כבר יותר מ-50 שנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ