גאווה ישראלית: החדש של אבי נשר יוקרן בפסטיבל טורנטו

בפעם השנייה בתוך שלוש שנים מצליח הבמאי הישראלי להכניס סרט לפסטיבל הסרטים הגדול בעולם, ואחד היוקרתיים שבהם. לצדו יוקרנו גם "נורמן" של יוסף סידר ו"טהורה לעד" שהתקבל לתחרות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ההצלחות הבינלאומיות של הקולנוע הישראלי שכובש פסטיבלים ברחבי העולם, כבר הפכו להיות דבר שבשגרה. אבל כששלושה סרטים ישראליים נבחרים להיות מוקרנים באחד מהפסטיבלים הגדולים והחשובים בעולם, זה מרגש כמעט כמו וואזרי מוצלח של המשלחת הישראלית לריו. הסרט "החטאים" בבימויו של אבי נשר, יוצג בבכורה עולמית בפסטיבל טורנטו היוקרתי. הסרט נבחר למסלול ה- "CW Speakers" שמציג בכל שנה חמישה סרטים בולטים מרחבי העולם. זאת השנה השנייה בה נבחר סרט של נשר לפסטיבל, אחרי ש"פלאות" עשה זאת ב-2013.» כל הסרטים החדשים בקולנוע» עשרה סרטים למי ששונא את הקיץהסרט, בכיכובן של נלי תגר וג'וי ריגר, מתרחש ב-1977 ועוסק ביחיסיהם של שתי אחיות, האחת עיתונאית והשנייה מוזיקאית, בצל המהפך הפוליטי שהתחולל באותה שנה. המהפך הכללי מתפקד כמיקרוקוסמוס של המהפך האישי ששתי האחיות עוברות בחייהן. צילומי הסרט נערכו בישראל, פולין וגרמניה."החטאים" יהיה הסרט הישראלי השני שיוקרן במסגרת רשמית בפסטיבל אחרי ההכרזה בשבוע שעבר כי "טהורה לעד", סרטה התיעודי של מאיה זינשטיין, התקבל לתחרות. "נורמן", סרטו החדש של הבמאי יוסף סידר, יוקרן גם הוא בבכורה עולמית בפסטיבל במסגרת "גאלה".

המהפך האישי והלאומי מגיע לטורנטו. "החטאים" (צילום: איריס נשר)

אבי נשר הוא אחד הבמאים המצליחים בתולדות הקולנוע הישראלי, כשברזומה שלו סרטים כמו "הלהקה", "דיזנגוף 99" ו"סוף העולם שמאלה". "זה מאוד מרגש שסרט כל כך ישראלי נבחר להיות מוצג באחד הפסטיבלים החשובים בעולם", אמר נשר בתגובה על בחירת הסרט לפסטיבל. פסטיבל טורנטו נחשב לפסטיבל הסרטים הגדול בעולם עם הצגה שנתית של 300-400 סרטים ברחבי עיר הענק הקנדית. בגלל מועד הפסטיבל שייערך בחודש ספטמבר, הוא נחשב למנבא סיכויים וליריית הפתיחה לקראת המרוץ אל טקס האוסקר, שייערך בפברואר בלוס אנג'לס. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ