מור דרעי, עכבר העיר | תמונות AP

באופן רשמי אפשר להכריז שהמירוץ לאוסקר עולה מדרגה: הבוקר (ראשון) הוכרזו הזוכים בפרסי גילדת השחקנים (סאג). על השטיח האדום הצטופפו כל השמות הגדולים של הוליווד, שהגיעו לקבל פסלונים על תצוגות המשחק בשנה החולפת בטלוויזיה ובקולנוע. את הפרס הגדול של הערב קטף אנסמבל השחקנים של "ספוטלייט", סרטו של טום מקארתי, המביא למסך פרשת התעללות חמורה שחשף עיתון ה"בוסטון גלוב" וגרם לסערה באמריקה. "ספוטלייט" גבר על מועמדים ראויים בהם "טרמבו", "Beasts of No Nation" "מכונת הכסף" ו"Straight Outta Compton". רק בשבוע שעבר זכה "מכונת הכסף" בפרס גילדת המפיקים, שידוע ביכולתו לנבא זוכי אוסקר עם רזומה מרשים של שמונה שנים ברציפות. מסתמן שהשנה המירוץ לפסלון הוא מפתיע מתמיד, מאחר וכל הטקסים המקדימים לאוסקר שידועים ביכולותיהם הנבואיות, לא מצליחים להחליט פה אחד על הזוכים הגדולים.» טקס לבן, מנחה שחור - הסערה באוסקר» מי זכה בגילדת המפיקים?» ספוטלייט בדרך לאוסקר?» כריסטיאן בייל מקבל פרס ונשיקה» המירוץ לפסלון: המועמדים לאוסקר 2016» אוסקר 2016 - כל מה שצריך לדעתשני הפרסים לשחקנים הראשיים הוענקו לליאונרדו דיקפריו על תפקידו ב"האיש שנולד מחדש" ולברי לארסון על תפקידה ב"חדר". לארסון גברה על הפייבוריטית קייט בלאנשט וזוהי זכייתה השנייה בעונת הפרסים (פרס בחירת המבקרים) ואילו דיקפריו צבר כבר זכייה שלישית (גלובוס הזהב ופרסי בחירת המבקרים). ללא ספק, הזכייה של הצמד מחזקת את מועמדותם במירוץ לפרס הגדול. בקטגוריית שחקני המשנה נרשמה הפתעה לא קטנה עם זכייתו הכפולה של אידריס אלבה על תפקידו בסרט "Beasts of No Nation", ועל תפקידו בסדרה הבריטית "לות'ר"). את פרס שחקנית המשנה קטפה אליסיה ויקנדר בזכות תפקידה בסרט "הנערה הדנית" שמועמדת בקטגוריה זו גם בטקס האוסקר. צובר כוח בדרך לפסלון. "ספוטלייט" - טריילר":בגזרת הטלוויזיה נרשמו הפתעות יוצאות מגדר הרגיל - את פרס אנסמבל השחקנים בסדרה הקומית לקחו הקאסט של "כתום זה השחור החדש", אוזו אדובה (aka "קרייזי אייז") קטפה את פרס שחקנית הקומדיה הטובה ביותר וכך העניקה לסדרה זכייה נוספת. בדומה לשנה שעברה "דאונטאון אבי" גרפה את הפרס אנסבל השחקנים הטוב ביותר בסדרת הדרמה, ובקטגוריות השחקנים הראשיים בטלוויזיה, ויולה דיוויס שיחזרה את הצלחתה מטקס האמי האחרון וגרפה את פרס השחקנית הטובה ביותר בסדרה "המדריך לרוצח". את המקבילה הגברית בקטגוריית השחקן הראשי לקח קווין ספייסי על תפקידו ב"בבית הקלפים" של נטפליקס, ובקטגוריית שחקנית המשנה במיני סדרה זכתה קווין לטיפה על תפקידה בסדרה "בייסי".ניצחון מתוק לקהילה השחורה. אידריס אלבה

על רקע סערת המועמדויות לטקס האוסקר שכבשה את הרשת בשבועיים האחרונים, זכייתם של השחקנים השחורים אידריס אלבה, ויוליה דיוויס, אוזו אדובה וקווין לטיפה מהווים ניצחון מתוק לצד רשימת המועמדים הלבנה ביותר שנראתה מזה שנים בטקס האוסקר המתקרב. » טקס האוסקר 2016 ישודר ביום ראשון ה-28 בפברואר,  ביס 1. רשימת הזוכים המלאה: קולנועאנסמבל שחקנים בסרט: "ספוטלייט"שחקנית ראשית בסרט:ברי לארסון "חדר"שחקן ראשי בסרט: ליאונרדו דיקפריו - "האיש שנולד מחדש"

שחקן משנה בסרט:אידריס אלבה - "Beasts of No Nation" שחקנית משנה בדרמה:אליסיה ויקנדר - "הנערה הדנית"הדרך לפסלון המוזהב מובטחת. ליאונרדו דיקפריוטלוויזיהאנסמבל שחקנים בקומדיה:כתום זה השחור החדשאנסמבל שחקנים בסדרת דרמה:דאונטון אבישחקנית ראשית בסדרת דרמה:ויולה דיוויס - "המדריך לרוצח"זכייה כפולה. קאסט השחקניות של "כתום זה שחור החדש"שחקן ראשי בסדרת דרמה:קווין ספייסי - בית הקלפים"

שחקן בקומדיה:ג'פרי טמבור - "טרנספרנט"שחקנית בקומדיה:אוזו אודובה - "כתום זה השחור החדש"

שנה שנייה ברציפות. קאסט הסדרה דאונטאון אבישחקן ראשי בסרט/מיני סדרה:אידריס אלבה -"לות'ר"שחקנית ראשית בסרט/מיני סדרה:קווין לטיפה - "בייסי"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ