זוועת אולם: סרטי האימה הכי מופרכים שנוצרו

שבלולים רצחניים, ארנבי ענק, חשפניות זומביות, בולדוזר שיוצא משליטה, יד קטלנית שמגיעה מהחלל ועוד כמה יציאות הזויות: לקראת ליל כל הקדושים, כל הרעיונות הכי ביזאריים שהגה המוח האנושי שהפכו לסרטים מבהילים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ערב ליל הקדושים שמתקיים כל שנה בלילה שבין ה-31 באוקטובר וה-1 בנובמבר הוא הלילה שבו על פי האמונה נחצים הגבולות בין עולם המתים לבין עולם החיים. משפחות רבות מבלות את החג בבתי הקברות ומכינות ממתקים מיוחדים ליקיריהן, אחרים מתלבשים בתחפושות מצחיקות ומסתובבים בין הבתים בחיפוש אחר ממתקים, ואולפני הקולנוע הגדולים נוהגים לצאת עם סרטי אימה במהדורות מיוחדות ולקיים ערבי הקרנות בבתי הקולנוע השכונתיים אל תוך הלילה.»  - הסרטים שכולנו מחכים להם» »  - לכל הפרטים» 

האמריקאים רוויים בסרטי אימה ומעריצים את הז'אנר, למרות שבמשך השנים השתנו מושאי ההפחדה על פי ההקשר האקטואלי והאופנתי (ממוטציות לאנשי זאב, מרוצחים סדרתיים לחייזרים). הפופלריות של הסרטים האלה לא התעמעמה, הם אמנם נחשבים כבי-מוביז, אך עדיין מדובר בז'אנר מכניס להפליא. הרווחיות של סרטי האימה מתבססת לרוב על הפקה עצמית ודלת תקציב, שימוש באפקטים לא מושקעים ומסגרת סיפורית רופפת שכל מטרתה היא להפחיד את הצופים במשך שעה וחצי ללא ערך מוסף. עם זאת, גם בז'אנר המבוסס על המכנה המשותף הנמוך ביותר, אפשר למצוא יציאות ביזאריות שמאתגרות גם את האמונה האנושית. הנה כמה מסרטי האימה המופרכים ביותר בעולם.

פורנו תת-מימי ותת-רמה: "פיראנה 3DD" סדרת סרטי "פיראנה" החלה את דרכה רוויית הדם ב- 1978, והתבססה על עלילה בסיסית אך אפקטיבית: ניסוי צבאי שהשתבש, פלוס קצת חומר רדיואקטיבי, הובילו ליצירת מוטציות אימתניות של דגי פיראנה עם חיבה מוגברת לבשר אדם. בינתיים, בצידו האחר של האגם, מוקם מחנה קיץ לנוער חביב ונטול דאגות שלא יודע שמקץ חצי שעה הוא יזכיר זירת פיגוע. הסרט עלה 700 אלף דולר בלבד והכניס במפתיע 16 מיליון דולר - ואתם יודעים מה זה אומר, נכון? המשכון שיצא ב-1981. ב-2010 בעקבות ההתדרדרות הגדולה ברעיונות חדשים לתסריטים, החליטו בהוליווד להחיות את המיתוס ולהוסיף ממד נוסף - פיראנה 3D.

הדגים שישנו בשקט יותר מ-20 שנה חזרו לככב באגם, ואת הילדים התמימים והמתוקים החליפו צילומי סרט פורנו (!) ומסיבות סטודנטים. גם כאן נרשמה הצלחה כלכלית מפתיעה (תקציב של 24 מיליון דולר שהניב הכנסות של 83 מיליון דולר ברחבי העולם), שהובילה לאחד מהסרטים הדבילים ביותר שיצאו מהוליווד. (יש לקרוא "דאבל די", כמו מידת החזיה) נראה כמו פורנו גרוע במיוחד: איברים חשופים, איברים קטועים, איברים אכולים, הופעת אורח של דיוויד הסלהוף, הופעה הזויה של כריסטופר לויד והמון דגי פיראנה ששוחים חופשי נגד הזרם. למזלנו, הסרט נכשל בקופות בצורה מחפירה (החזיר רק 8 מיליון דולר) ואלפי רוחצים בחופים יכלו לנשום לרווחה. פורנו דבילי. הטריילר ל"פיראנה 3DD":

הומלסים, הביתה: "Street Trash"

מה עושה בעל חנות משקאות, כשהוא מוצא במחסן בקבוקים של ליקר לא ידוע עם לוגו של נחש ארסי? מתחיל למכור אותו להומלסים. סרט האימה הטראשי מודל 87', שזכה לעדנה מחודשת בהוצאת די.וי.די ב-2005, מתאר בדיוק אנטומי איברים שנמסים מבפנים, משתף אתכם בסצנת משחק מסירות באיבר מין קטוע בין הומלסים ובהרבה שעות נוספות של מחלקת הפרופס. בין לבין יש גם שוטר שמנסה לגלות את האמת ודמות נשית לא מספיק אסרטיבית. רוי פרומקס, שאחראי לפלא, התראיין במלאות 20 שנה לסרט והודה כי כתב אותו "כדי לפגוע באופן דמוקרטי בכל הקבוצות בעולם". למרות הדביליות שבבסיסו, בני הנוער של האייטיז השתגעו על העלילה והסרט הפך לאורח קבוע בהקרנות חצות.הרבה פרופס. הטריילר ל"Street Trash":

בולדווין עושה בושות: "כריש בוונציה"

הבדיחה הידועה בהוליווד היא שאין בה מספיק עבודה לכל הבולדווינים שמסתובבים בה. לכן על כל ג'ק דונגי, אנחנו נזכה לראות את אחד מאחיו מתבזה באפיזודה קולנועית שמוטב והייתה נשארת בגדר רעיון בלבד. "כריש בוונציה" מ-2008 די חושף את כל הקלפים כבר בשלב הכותרת. סטפן בולדווין מגיע עם חברתו לוונציה כדי לחפש את אביו שנעלם והם מגלים שהעיר לא רק טובעת, אלא גם טובעת בכרישים. בביקורות ציינו שחלק מהסצנות בסרט "משאילות בנדיבות" מסרטי אינדיאנה ג'ונס ובייחוד מ"שודדי התיבה האבודה". בולדווין לא מסתפק רק בלקבל נשיכה בכתף מהכריש אלא גם מוצא מערה קסומה עמוסה בזהב ותכשיטים ומסתבך עם המאפיה. הכריש אגב, מעולם לא נתפס. מוטב אם היה נשאר רעיון. הטריילר ל"כריש בוונציה":

ילדי קניון הזוועה: "Chopping Mall"

האצת תרבות הצריכה בשנות ה-80 לצד ההתקדמות המואצת של הטכנולוגיה, השפיעו ישירות על יצירת המופת הבאה: שבעה צעירים פורצים לקניון ללילה של התמזמזויות נעורים ובילויים. עד כאן לגיטימי (כלומר, הקטע של הסקס בחנות מזרונים קצת מגעיל), אבל לשומרים של הקניון קצת נמאס. במקום עולים מרוסיה עם הבעת חוסר אונים, הקניון הספציפי הזה התאבזר בחבורת רובוטים קלאסיים מהאייטיז שמחליטים לחסל את הגורם האנושי המעצבן. מסדרונות השיש של הקניון הופכים לזירת דמים פרועה, הרובוטים מתגלים כבעלי מנטליות של צוררים מזרח תיכוניים והצעירים לומדים להתנהג יפה. הסרט נחשב לכישלון כשעלה לאקרנים אבל זכה לעדנה נוספת בשתי גרסאות הדיוידי ב-2004 וב-2012 שכללו גם סצנות חתוכות ופרשנויות של הבמאי, ג'ים ווינו רסקי.מנטליות של צוררים. הטריילר ל"Chopping Mall":

שפני ניסיון: "Night of the Lepus"

אריזונה, עיירה חקלאית קטנה. כדי להילחם בבעיית הארנבים שמחסלים את התוצרת החקלאית בלי למצמץ, מחליטים כמה מדענים לבצע בהם ניסויים קליניים ולהזריק להם הורמונים. כרגיל, משהו בניסוי משתבש והארנבים תופחים לגדלי ענק ומחליטים לחבב טעם של דם אנושי, עדיף חם. הניסיונות לעצור את הארנבים נכשלים ורק גדר מחושמלת מצליחה לחסל את המוטציות בהצלחה. התסריט מבוסס על רומן אוסטרלי בשם דומה משנות ה-60, אך הוא נכשל קשות בקופות. אחת הסברות המובילות הייתה כי הסרט לא הצליח, למרות ניסיונות רבים, לגרום לארנבים להיראות מאיימים. גם הבימוי הגרוע, האפקטים המגוחכים והמשחק המאולץ אולי תרמו לכישלון בשנת 1972. הסרט הפך לסוג של קאלט בעיקר כשיצא בגרסת וידאו בתחילת שנות ה-90.אפקטים מגוחכים. הטריילר ל-"Night of the Lepus":

יותר מפחיד ממיקי רוזנטל: "Killdozer"

זוכרים את "ארמגדון"? אז אותו דבר, רק הפוך וגרוע. מטאוריט נוחת על אדמת אפריקה ודורש פינוי מיידי. צוות פועלים מסור מגיע ומנסה לפנות אותו עם בולדוזר. אבל למטאור יש תכונות על שטרם עמדנו על טיבן, וברגע שהבולדוזר נוגע בו מקבל כלי הרכב רצון הרסני לחסל את כל מי שמסביבו ועוד קצת. כדי להוסיף עוד קמצוץ של טמטום לעלילה של הסרט הכושל מ- 1974, בשלב מסוים הדחפור פשוט מפסיק לרצוח ולהרוס. סתם ככה, בלי סיבה הגיונית. ייתכן שאלה מחירי הדלק?טמטום כושל. הטריילר ל-"Killdozer":

לרקוד עם המוות: "Zombie Strippers"

ערבוב ז'אנרים תמיד היה תחביב נחמד של תעשיית סרטי האימה, והסקס והמוות ממילא אוהבים לגור ביחד. ליצירת הפאר מ-2008 גויסו כוכבת הפורנו ג'נה ג'יימסון ורוברט אנגלונד, פרדי קרוגר בכבודו ובעצמו. את העלילה אתם יכולים לנחש בעצמכם לפי שם הסרט, אבל בכל זאת נזרוק כמה מילים: היא מתקיימת בעתיד הקרוב וג'ורג' בוש נבחר זה עתה לכהונתו הרביעית. אחרי שהפסקתם לצרוח תוכלו לזהות על המסך מלחמת עולם שלישית, מעבדה סודית בנברסקה וגם וירוס חדש שנועד לסייע לניצחון אבל מתגלה כמייצר זומבים איכותי. חייל שננשך בורח ומגיע, מכל המקומות בעולם, למועדון החשפנות הפופולרי בעיר. החשפניות מגלות שזומביות יותר מושכות מסתם בחורות עם עודף סיליקון והן הופכות את הלפ-דאנס לחגיגת נשיכות סקסית. לא נרשמו תלונות מצד הלקוחות.פרדי קרוגר וג'נה ג'יימסון. הטריילר ל-"Zombie Strippers":

ברל'ה, ברל'ה צא החוצה: "Slugs"

עיירה כפרית הופכת להיות טרף קל לזן של שבלולים שחורים מאתר השלכת פסולת רעילה. למרות שמפקח הבריאות מתגלה כגאון הכפר, אפילו לו לוקח בערך חצי סרט להבין איך מאות אנשים מתים באופן מסתורי. כשהוא סוף סוף קולט, השלטונות דוחים את התיאוריה שלו על שבלולים רצחניים אבל שביל הגופות המעוך לא משאיר להם הרבה ברירות. טיפ: בסוף הטובים ינצחו. הסרט נאסר להקרנה בחלק ממדינות אוסטרליה כשיצא לאקרנים ב-1988, וצולם בתקציב בלוקבסטרי למדי עם אתרי צילום בניו יורק, צרפת ומדריד.שבלולים רוצחים. הטריילר ל-"Slugs":

אל תתנו לזה יד: "The Crawling Hand"

שנתיים אחרי הטיסה הראשונה לחלל, 1963 ליתר דיוק, הזדרזה תעשיית הקולנוע לבטא בצורה מופתית את החשש האנושי מפני מה שקורה שם למעלה. אסטרונאוט נשלח למשימה סודית בחלל, אך נהרג באויר הפתוח. היד שלו – והיא בלבד – נופלת בחזרה לכדור הארץ ויוצאת למסע חניקות בקרב אזרחים תמימים. קצת כמו חיית המחמד של "משפחת אדמס", רק בשיא הרצינות. הסרט מתהדר בציון 2.6 באתר IMDB, למקרה ששקלתם צפייה.יד חונקת. הטריילר ל-"The Crawling Hand":

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ