רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

"לא רואים עליך" זכה בפסטיבל הסרטים חיפה 2011

סרטה של מיכל אביעד קיבל שני פרסים מרכזיים - פרס הסרט הטוב ביותר והשחקנית הטובה ביותר (יבגניה דודינה). במהלך תמוה, פרס "התסריטאי המצטיין" הוענק לאסי דיין, על אף שסרטו "ד"ר פומרנץ" הוקרן מחוץ לתחרות הרשמית עקב ניגוד אינטרסים

תגובות

בטקס צנוע וחגיגי שהחל בשעה 14:30 בגן האירועים של פסטיבל חיפה, הוכרזו הזוכים של פסטיבל חיפה ה-27. למרות באזז מוקדם מסוים סביב "ההתחלפות" של ערן קולירין, דווקא סרטה של מיכל אביעד "לא רואים עליך" זכה בלא פחות משני פרסים מרכזיים - לשחקנית יבגניה דודינה ולסרט העלילתי הטוב ביותר. פרס חדש ומפתיע הוענק לאסי דיין על התסריט ל"ד"ר פומרנץ", על אף שלא היה רשמית חלק מהתחרות העלילתית. מן הראוי לציין, שהסיבה שבגללה "ד"ר פומרנץ" לא נכלל בתחרות היא ניגוד אינטרסים - מפיק הסרט, אייל שיראי, הוא גם המפיק הראשי של הפסטיבל - מה שמעמיד את הזכיה באור תמוה מעט.

פסטיבל הסרטים חיפה 2011 - כל הפרטיםבסופו של דבר, התחרות הישראלית הייתה אכזבה גדולהמי חשב שאסי דיין גמר את הסוס?"דרייב" הוא משיאי פסטיבל חיפה עד כהסיכום הסופ"ש הראשון בפסטיבלמה לראות בפסטיבל הסרטים חיפה 2011?כך נפתחו 10 ימי קולנוע: סיכום ערב הפתיחהמיכל אביעד, במאית "לא רואים עליך", שיצא לבתי הקולנוע ב-10 בנובמבר, אמרה שהיא מקווה כי הסרט "ירים צעקה גדולה למנוע מעשי אונס, בין נשים לגברים, חזקים לחלשים, ישראלים לפלסטינים". דויד עדיקא, שזכה בפרס הצילום בסרט עלילתו על "עדות" של שלומי אלקבץ, והילדה בר מינאלי, שהשתתפה ב"עד סוף הקיץ" קיבלה ציון לשבח שלא מן המניין בקטגוריית השחקנית בסרט עלילתי. "עד סוף הקיץ", שביימה נועה אהרוני, זכה גם במענק קידום והפצה בניו יורק. פרס לתרומה אמנותית מיוחדת בקולנוע הישראלי קיבל הצלם שי גולדמן, שצילם השנה את "אנחנו לא לבד", "התחלפות" ו"ברקיע החמישי" - שלושתם הוקרנו בפסטיבל. מוקדם יותר השנה, זכה גולדמן גם בפרס הצילום בפסטיבל ירושלים, על עבודתו בסרטו של נדב לפיד, "השוטר".

*#