הזוכה הגדול של האופיר: "בית לחם"

סרט הביכורים "בית לחם" גרף שישה פרסים - הסרט הטוב ביותר, הבימוי, התסריט, שחקן משנה, עריכה וליהוק. גם המותחן "מי מפחד מהזאב הרע" של אהרן קשלס ונבות פפושדו גרף חמישה פרסים. כל הפרטים

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

טקס פרסי אופיר התקיים אתמול (שבת) בתיאטרון חיפה בו חברי האקדמיה הישראלית לקולנוע העניקו פרסים למיטב היצירות הקולנועיות המקומיות. הזוכה הגדול של הטקס הוא "בית לחם" שהביס את "לצוד פילים", "הבן של אלהים", "סוכריות" ו"שש פעמים". לאחר שכבש את פסטיבל חיפה, בית לחם זכה בשישה פרסים סך הכל, בקטוגריות שחקן המשנה, עריכה, תסריט, ליהוק ובימוי. בעקבות הזכייה בקטוגוריית הסרט הטוב ביותר ישלח "בית לחם" לייצג את ישראל בתחרות על פרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר. גם המותחן הקומי "מי מפחד מהזאב הרע" של אהרון קשלס ונבות פפושדו לא יצא בידיים ריקות וקטף חמישה פרסים: המוזיקה המקורית, פסקול, צילום, עיצוב אומנותי ואיפור. הסרט "מקום בגן עדן" של יוסי מדמוני היה מועמד לעשרה פרסים ולא זכה באף קטגוריה, גם הסרט "לצוד פילים" של רשף לוי, שהיה מועמד לשבע קטגוריות חזר הביתה בידיים ריקות.

את פרס השחקן הטוב ביותר העניקו חברי האקדמיה למכרם חורי על הסרט "הבן של אלוהים". בפרס השחקנית הטובה זכתה השחקנית הצעירה סיון לוי על הופעתה בסרט "שש פעמים". את פרס שחקנית המשנה קטפה ליאורה ריבלין על הסרט "ההיא שחוזרת הביתה". פרס הסרט התיעודי הוענק ל"שומרי הסף" בבימויו של דרור מורה, שלא יכל להגיע לטקס, ואילו בפרס הסרט הקצר הטוב ביותר, שהוענק השנה לראשונה זכה "איה" של עודד בן נון ומיכל ברזיס.

שלישיית הגשש החיוור קיבלה פרס מפעל חיים לכבוד 50 שנה להיווסדו של ההרכב. תזמון מעניין כי שירילי דשא, בתו של פשנל (אברהם דשא), המפיק האגדי של הגששים, הייתה מועמדת לפרס שחקנית המשנה ב"הנוער".

הסרט הטוב ביותר1. "בית לחם" - זכה2. "הבן של אלוהים"3. "לצוד פילים"4. "סוכריות"5. "שש פעמים"

הסרט העלילתי הטוב ביותר - פרינג':

1. "אני ביאליק" 2. "פנתר לבן"פרס הבימוי:1. יובל אדלר – "בית לחם" - זכה2. תום שובל – "הנוער"3. אהרון קשלס, נבות פפושדו -"מי מפחד מהזאב הרע"4. יוסף פיצ'חדזה – "סוכריות"5. יונתן גורפינקל -"שש פעמים"

שחקן ראשי:1. שאדי מרעי -"בית לחם "2. מכרם חורי – "הבן של אלוהים" - זכה3. ששון גבאי -"לצוד פילים"4. צחי גראד- "מי מפחד מהזאב הרע"5. אלון אבוטבול – "מקום בגן עדן"

שחקנית ראשית:1. טלי שרון – "ההיא שחוזרת הביתה"2. ריימונד אמסלם – "כידון"3. רותם זיסמן-כהן -"מקום בגן עדן"4. יובל שרף -"פלאות"5. ריימונד אמסלם – "פלסטלינה"6. סיון לוי – "שש פעמים" - זכתה

שחקן משנה:1. צחי הלוי – "בית לחם" - זכה2. זהר שטראוס – "הבן של אלוהים"3. מוני מושונוב – "לצוד פילים"4. דב גליקמן -"מי מפחד מהזאב הרע"5. מוני מושונוב -"סוכריות"

שחקנית משנה:1. לאורה ריבלין – "ההיא שחוזרת הביתה" - זכתה2. שירילי דשא – "הנוער"3. רותם זיסמן-כהן – "לצוד פילים"4. אהובה קרן – "מפריח היונים"5. קרן ברגר – "מקום בגן עדן"6. חנה לסלאו – "פלסטלינה"

תסריט:1. יובל אדלר, עלי ואקד – "בית לחם" - זכו2. רשף ורגב לוי – "לצוד פילים"3. אהרון קשלס, נבות פפושדו – "מי מפחד מהזאב הרע"4. יוסי מדמוני – "מקום בגן עדן"5. רונה סגל – "שש פעמים"

צילום:1. ירון שרף- "בית לחם"2. גיורא ביח- "מי מפחד מהזאב הרע" - זכה3. בועז יהונתן יעקב – "מקום בגן עדן"4. שי גולדמן – "פלסטלינה"5. שָרְק דה מאיו- "שש פעמים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ