"בוקר טוב אדון פידלמן" הוא הזוכה בפסטיבל הקולנוע ירושלים

סרטם של יוסי מדמוני וחיים שריר זכה בפרס חג'ג' לקולנוע עלילתי. הגר בן אשר מקבלת את פרס הבימוי על "הנותנת"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"בוקר טוב, אדון פידלמן" הוא הסרט הזוכה בפרס חג'ג' בפסטיבל הקולנוע ירושלים. את הסרט ביים יוסי מדמוני והפיק חיים שריר, ולזכותו גם פרסים על מוזיקה (אבי בללי) ועריכה (איילה בנגד). הגר בן אשר קטפה את פרס הבימוי על סרט המדובר "הנותנת". את הפרס לסרט העלילתי הזר קיבלה פאולה מרקוביץ' על סרטה "הפרס". נדב לפיד הוא הזוכה בפרס התסריט על "השוטר". שי גולדמן מקבל את פרס הצילום בשנה השנייה ברציפות, גם כן על "השוטר".

בפרס השחקן הטוב ביותר זכה גור בנטביץ' על "אורחים לרגע". נטלי עטיה ומורן רוזנבלט חולקות בפרס השחקנית, משום ששתיהן מגלמות את אותה דמות בגילאים שונים ב"אודם" של יהונתן סגל. לראשונה בתולדות הטקס הוענק פרס לחביב הקהל – וראשון לכבוד "אוסטרליה שלי". של עמי דרוזד. הדר פרידליך עם פרס לסרט ביכורים על "עמק תפארת".

בקטגוריות הדוקומנטריות חולקו פרסים לרענן אלכסנדרוביץ' על "שלטון החוק". הבמאי גם חתום על הנאום הפוליטי ביותר בטקס. ארנון גולדפינגר זכה בפרס הבימוי התיעודי על "הדירה", ונעמי לב ארי ("בני דודים לנשק"), דני מנקין ויונתן ניר ("הדולפין") זכו בציון לשבח.

» פסטיבל הקולנוע ירושלים 2011 - כל הכתבות» סופה"ש הראשון: האכזבה הגדולה של "סופר 8"» הימים הראשונים: הניצחון הגדול של בלה טאר» החצי הראשון של התחרות הישראלית: מה שיאיר לפיד לא סיפר לכם» פרובוקציית הסקס המיותרת של "הנותנת"» החצי השני של התחרות הישראלית: יש גם סרטים מצחיקים

טקס הסיום של פסטיבל הקולנוע ה-28 של ירושלים נערך ברחבת הדשא של הסינמטק בעיר. הפסטיבל אמנם ממשיך להקרין סרטים מחו"ל עד מוצאי השבת, אבל זהו סיכום התחרות העמוסה והגדושה של הקולנוע הישראלי, על שלל הקטגוריות שלו. כרבע מן היבול השנתי של הפסטיבל היה תוצרת כחול לבן והפרסים התחלקו באופן די שווה בין הסרטים הרבים. למרבה המבוכה, באלאנס להופעה של אייל גולן בבריכת הסולטן, אשר תתקיים מאוחר יותר הערב, התגבר לעיתים על מנחי הטקס שנאלצו להרים את קולם ולהיאבק על תשומת ליבם של הצופים.

זוכים נוספים

ישראלים:

ישראלי העצמאי הקצר - עדי קוטנר, “ברבי בלוז".

סטודנטים קצר - “חסימות", גולן רייז, “מעלה". שהרביץ תורה. זו הזכייה הראושנה של "מעלה" במסגרת זו והיא קוטעת רצף ארוך של זכיות מבית "סם שפיגל".

תחרות היצירה הצעירה ע"ש וים ון ליר – "פתאום באמצע החיים”, של בית הספר מוסינזון מהוד השרון.

קולנוע נסיוני

מקום שני – ניר הברון, "רגע חופשי"מקום ראשון – אוהד פישוף, “חטיפה".

השימוש היצירתי בחומרי ארכיון

צל"ש – דוקי דרור, “חזיונות בלתי פוסקים".צל"ש נוסף - “מחוברים: אוטובלוגוגרפיה על אהבה, מוות וטכנולוגיה", טיפאני שלייןמקום ראשון - "המשפחה של ניקי", מטאיי מינאץ'.

החוויה היהודית

מקום הראשון - "שלום עליכם: צוחק בחשיכה", ג'וזף צל"ש - “בגן עדן מתחת לאדמה", בריטה ואואר

פרס יושב ראש יד ושם, לסרט ייחודי בנושא השואה

מקום ראשון - "ילדי פלא", מרקוס

ברוח החופש ע"ש אוסטרובסקי - תיעודי

צל"ש – נורית קידר, “בטון" שנראה כמחפש ערוצים להקרנה.צל”ש נוסף - "הגל הירוק", עלי סמאדי אהדימקום ראשון - “טעמה המר של החירות", מרינה גולדובסקאיה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ