פרסי עכבר העיר: "בית לחם" הוא הסרט הישראלי של השנה

סרטו של יובל אדלר סחף את גולשי עכבר העיר, שבחרו בו לסרט הישראלי הטוב של 2013. השחקן צחי הלוי מספר על גל התגובות הבלתי נגמר, וזורק עקיצה לאוסקר המוחמץ

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

164 אלף איש ראו את "בית לחם" מאז יצא למסכים באוקטובר 2013, ואותם צופים בחרו בו לסרט הישראלי הטוב של השנה בפרסי עכבר העיר. במאי הסרט, יובל אדלר, נמצא בימים אלו בחו"ל, אך צחי הלוי - שחולק את התפקיד הראשי עם שאדי מרעי - הגיב לזכייה בהתרגשות. "כל מה שקשור לסרט מפתיע אותי. החל מהקבלה הלא צפויה של התפקיד, דרך הצילומים והקשר החזק שנוצר בין כל הקאסט, ובעיקר ההדים שהסרט יצר, שלא שוכחים עד היום".

» יובל אדלר: דברים שבמאים לומדים לבד» פרסי עכבר העיר: והזוכים הם...

בפרט, הלוי מספר שמפתיעות אותו התגובות של המגזר הערבי. "יוצא לי לדבר עם צופים דוברי ערבית שמאוד מתרשמים מהאותנתיות של הסרט, אפילו בהיבט של השפה, הם אומרים שלא הרגישו זיוף. מישהו מהעיר בית לחם כתב אלי ושאל מתי הסרט יגיע לשם ואיך אפשר לראות אותו, צופים מחו"ל כותבים לי שזה פתח להם חלון לקולנוע ישראלי. ההפתעות סביב הסרט הזה לא מפסיקות".   

יצא לך לראות את הסרט "עומאר", שכונה המקבילה הפלסטינית של "בית לחם"?

"עדיין לא, אבל זה בתוכניות. למרות שלא ראיתי אותו אנחנו בהחלט מפרגנים לו - שאת זה אני אומר בשם כל הצוות של 'בית לחם'. אני כן חושב ש'בית לחם' היה ראוי להגיע לאוסקר ומתרגש מזה שממש עכשיו הוא יוצא להפצה באירופה. אבל בעיקר אני מרוצה מהאפקט שהסרט עשה פה בארץ - איפה שהוא צולם וקרם עור וגידים".    

משני צידי החומה. הלוי (צילום: עמית הלפרין)

מה התוכניות להמשך?

"הסרט הזה פתח לכולנו דלתות לעשייה חדשה. להייתם (הייתם עומארי, שמגלם את בדאווי) יש עכשיו פרויקטים על הפרק, שאדי (שאדי מרעי, המגלם את סנפור) התחיל ללמוד בבית ספר למשחק. אני מצטלם בימים אלה לשתי סדרות של הוט - 'בתולות' ועוד סדרה שהשם שלה עוד לא נסגר סופית. אני חושב שכולנו עוד מעכלים את הפידבקים והפרגונים, שלא מפסיקים להגיע".

» בית לחם - מועדי הקרנות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ