"למלא את החלל" התקבל לתחרות הרשמית בפסטיבל ונציה

סרטה של רמה בורשטיין, שעוסק בקהילה החרדית, התקבל לתחרות הרשמית ויתמודד מול סרטו של טרנס מליק

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

במסיבת העיתונאים שנערכה לפני שעה קלה (חמישי) ברומא, הוכרזו המתמודדים בתחרות הרשמית בפסטיבל הסרטים ה-69 שיתקיים בוונציה. הסרט שנבחר לייצג את ישראל הוא "למלא את החלל", סרט הביכורים של הבימאית רמה בורשטין, שיעלה לאקרנים בישראל בסתיו הקרוב. פסטיבל ונציה המהווה תו תקן לאיכות קולנועית הינו הפסטיבל הוותיק ביותר ונחשב לאחד משלושת הפסטיבלים החשובים ביותר זאת לצד פסטיבל קאן ופסטיבל ברלין.» למלא את החלל - כל הפרטים

למלא את החלל מגולל סיפור אהבה יוצא דופן המציג תיאור עוקף סטריאוטיפים של חיי הקהילה החרדית המתגוררת בלב תל אביב. במרכז הסרט סיפורה של שירה, אותה מגלמת הדס ירון. שירה היא נערה חרדית שהגיעה לפרקה. בעודה מתרגשת מהשידוך שצפוי לה עם בחור מבטיח, מות אחותה האהובה טורף את הקלפים. שירה נאלצת לבחור בין צו ליבה לבין חובתה למשפחתה. בתפקידים הראשיים בסרט: יפתח קליין, עירית שלג, חיים שריר, ולצדם בתפקידי מפתח: הילה פלדמן, רננה רז ועוד. את הסרט צילם הבמאי והצלם אסף סודרי, שזהו הסרט היחיד שצילם מאז "עטאש צימאון" עטור השבחים. הסרט הופק בתמיכת קרן הקולנוע הישראלי, רשת, קרן אבי חי, ומכון סאנדנס.

במאית הסרט רמה בורשטין, הינה בוגרת המחזור הראשון של בי"ס סם שפיגל. חיה כחרדית בתל אביב לאחר שחזרה בתשובה. במהלך השנים יצרה בורשטין סרטים המיועדים לנשים חרדיות בלבד אך זהו סרטה הראשון הפונה גם לקהל החילוני. זוהי הפעם הראשונה שנעשה בישראל סרט פרי יצירתה של במאית שחיה בעולם החרדי. בתגובה אמרה בורשטיין: "משמח אותי לראות כי הסיפור הפרטי, הישראלי והיהודי כל כך המובא בסרט, מצליח לגעת בלא מעט לבבות מסביב לעולם.”

"סיפור ישראלי". מתוך הסרט (צילום: קארין בר) מול למלא את החלל יתמודדו בתחרות הרשמית, בין השאר: To The Wonder סרטו החדש של הבמאי טרנס מאליק, Spring Breakers של הרמוני קורין וPieta של קים קי דוק ורבים נוספים.בעבר זכו בפסטיבל כמה מהסרטים המשמעותיים בתולדות הקולנוע, ביניהם רשומון, כחול, ואשתקד במרינבאד. בין הזוכים הידועים בשנים האחרונות ניתן למנות את המתאבק של דארן ארונפסקי, אי שם של סופיה קופולה ולבנון של שמוליק מעוז, הזוכה הישראלי היחיד עד כה.

 בפסטיבל יש נציגות ישראלית גם בצד השיפוטי : הבמאי ארי פולמן (ואלס עם באשיר) התמנה לחבר השופטים של התחרות. סרטים ישראליים נוספים יוקרנו בפסטיבל מחוץ לתחרות רשמית ביניהם:  מנתק המים של עידן הובל, הירושה הפקה צרפתית-ישראלית בבימוי היאם עבאס וחיותה וברל של הבמאי עמיר מנור,  גם הוא, כמו למלא את החלל בהפקת אסף אמיר ונורמה הפקות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ