דניאל שירין, עכבר העיר

הידיעה על מותו של אסי דיין הבוקר, תפסה רבים לא מוכנים אחת מהן היא השחקנית גילה אלמגור, ששיתפה פעולה עם אסי בסרט "החיים על פי אגפא, ובתכנית הטלוויזיה "בטיפול".

"קיבלתי את הידיעה על מותו של אסי מוקדם בבוקר וזו הייתה מהלומה נוראית", אומרת אלמגור."לאסי היה הכוח והמנוע הגאוני הזה של הכישרון: גם כשהוא נפל, הוא ידע לקום, להתנער כמו עוף החול ולהמציא את עצמו מחדש - מ'החיים על פי אגפא' ועד 'מר באום', שאותו הוא מכר לאחרונה לאמריקאים. השחקן רובין וויליאמס אמור לגלם את הדמות של אסי בגרסה האמריקאית - וזה לא משהו שקורה כל יום בחייו של אמן ישראלי".

» הבמאי והשחקן אסי דיין הלך לעולמו » אסי דיין חוזה את העתיד» יומן אשפוז: אסי דיין כותב מהמחלקה הסגורה

אסי דיין וגילה אלמגור ב"החיים על פי אגפא"

אלמגור נזכרת גם בעבודה המקצועית המשותפת שלהם יחד: "המקצועות שבהם הוא עסק הם כאלה שמצריכים המון מגע עם הנפש. אסי ידע להפוך את השריטות של חייו לחומרים וזו חלק מהגאונות שלו.  אני לא מכירה עוד מישהו עם רדיוס כל כך רחב של נגיעות בעולם. אני עדיין זוכרת את האינטליגנציה שנדפה ממנו כשהוא דיבר. הייתה איזו סצנה משותפת שלנו ב'בטיפול' שבה הדמות שלו נשברת ומספרת על האבא שלה, וכשחקן פתאום ברור לך שהאדם מולך שולף דברים".

צפו בגילה אלמגור ואסי דיין בסדרה "בטיפול":

"שמרנו על קשר רופף", ממשיכה אלמגור, "אני זוכרת שראיתי את "החיים כשמועה" (סדרה תיעודית בה דיין מגולל את חייו, ד"ש) באיזה צהרי שבת. כשסיימתי הרגשתי שאני חייבת לדבר איתו. למזלי, תפסתי אותו במצב רוח טוב ועשינו שיחה ארוכה, שאותה חתמתי בבקשה שישמור לי שורה בסרט הבא שלו".לבסוף, אלמגור מסכמת את היכרותה עם הבמאי, השחקן, התסריטאי והאיש: "אסי לא פחד להיות בטוח בעצמו. הוא היה איש של מילים שאותן הוא ברר בפינצטה וידע לומר דברים גם כשלאנשים לא היה נעים לשמוע, אבל הייתה בו גם חמלה. התרומה של אסי מתבטאת בעיניי לא רק בנועזות, אלא בנגיעות האמנותיות שלו על התרבות הישראלית כשמשורר, תסריטאי, סופר, במאי ושחקן, כאשר כל נגיעה היא מדהימה וחלק מהפסקול התרבותי הישראלי. הוא חלק מהחיים פה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ