חן חדד, עכבר העיר

פחות משבוע לפני שסרטו החדש של סשה ברון כהן נוחת בבתי הקולנוע האמריקאים, הפציע הכוכב בראיון מיוחד אצל לארי קינג, והתבדח על חשבון ישראל. בסרטיו הקודמים, הקומיקאי היהודי שנולד בלונדון,  הרשה לעצמו לעשות צחוק מהדעות הקדומות כלפי יהודים (כמו גם מכל דבר אחר ביקום), וכעת הוא שב ונכנס לנעלי דמות אנטישמית בסרטו הדיקטטור.» הדיקטטור - כל הפרטים והכתבות» גם הדיקטטור היה פעם ילד

בראיון מופיע ברון כהן בדמותו של גיבור הסרט, הרודן אדמירל גנרל אלדין, העומד בראש המדינה הפיקטבית וואהדיה. לשאלתו של קינג האם נכשל אי פעם בחייו, ענה הדיקטטור כי "אם תביט בויקיפדיה על הערך 'ישראל' תראה שהכול כתוב בזמן הווה, וזה משהו שאני עדיין צריך לעבוד עליו". קינג הכריז שהוא עצמו יהודי, וברון כהן ירק בתגובה על הרצפה. לאחר שהמנחה מחה על היריקה, אמר הדיקטטור שאין לו בעיה עם העובדה שהוא יהודי והכחיש שקיים קשר בין היריקה ובין יהדותו של קינג.

בהמשך הראיון עושה ברון כהן צחוק מברק אובאמה וריאן סיקרסט, ונזכר  בערגה ברודן המנוח קים ז'ונג איל. למי שפספס, לאחר מותו של ז'ונג איל, קידם ברון כהן את הסרט באמצעות הפצת הספד ברשת. במכתב שתואר כ"הצהרה רשמית מהמנהיג העליון עטור הנצחונות ורופא העיניים הבכיר גנרל אלאדין" הכריז כהן כי "צר לי לשמוע על פטירתו של חברי היקר, ומחשבותיי יוצאות אל אשתו ואל 813 ילדיו". כהן כינה את הרודן "קיי-ג'ו", והוסיף כי "הוא מת כפי שהוא חי, בנעלי פלטפורמה של 8 סנטימטרים; אדם יוצא דופן, שעשה כל כך הרבה כדי להפיץ בעולם חמלה, חוכמה ואורניום".

הסרט, שייצא לאקרני ארצות הברית ב-11 במאי (ואצלנו ב-7 יוני, עם הקרנת טרום בכורה חינמית בפתיחת פסטיבל סרטי סטודנטים 2012 ב-2 ביוני) שואב השראה הן מהקאלסיקה של צ'ארלי צ'פלין "הדיקטטור הגדול" והן מהאוטוביוגרפיה של סאדאם חוסיין. העלילה עוקבת אחר מסעו של אלדין לארה"ב במטרה למנוע מארצו לזכות בדמוקרטיה. כשהאמריקאים מגלחים את זקנו באישון לילה הוא נתפס כאזרח מהשורה והולך לאיבוד ברחובות ניו יורק. בחורה צעירה (אנה פאריס) מחליטה לעזור לו ומעניקה לו עבודה בחנות למזון אורגני. לצד ברון כהן ופאריס, משתתפים בסרט גם מייגן פוקס, בן קינגסלי וג'ון ס. ריילי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ