הדיקטטור: "ברק אובמה היה חייל באל-קאעידה, קדאפי מבלגן לי את הדיסקים"

סשה ברון כהן מספר למה הוא כועס על ויטני יוסטון, מגלה מה הקשר בין אבא שלו לנשיא ארצות הברית, חושף פיקנטריה מהסלון של קדאפי ומסביר למה ארנולד שוורצנגר הוא מודל לחיקוי. הדיקטטור הקולנועי של הקיץ פורש את משנתו

דניס לים, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניס לים, ניו יורק טיימס

בדומה לקודמיו, ברונו ובוראט, הגנרל אדמירל אלדין הוא לא רק דמות בסרט אלא התמזגות חוצת מדיות של בוראו, סשה ברון כהן. באופן שמטשטש את הגבולות בין אמן פרפורמר לאשף הייפ, הקומיקאי הבריטי מקדם את סרטו החדש, הדיקטטור, רק בדראג חסר פשרות. בהתאם, ברון כהן לא הסכים להתראיין לכתבה על הסרט (שיגיע לבתי הקולנוע ב-7 ביוני עם הקרנת טרום בכורה בפתיחת פסטיבל סרטי סטודנטים ב-2 ביוני), אבל ניאות לשלוח את השליט העליון של רפובליקת וואדייה להתראיין במקומו. הנה המלל של הראיון, מינוס כמה גידופים.» הדיקטטור - כל הפרטים והכתבות» עלילות הדיקטטור בפסטיבל קאן

מה הסטטוס של היחסים הדיפלומטיים בין וואדייה לארצות הברית, ואיך היחסים בין המדינות מושפעים על ידי הביקור שלך?

"אתה צוחק עלי? אתה מהניו יורק טיימס, אתה צריך לדעת את התשובה בעצמך. זה כמו שאלה של ילד בן תשע. אם לומר את המובן מאליו, היחסים בין שתי המדינות שלנו לא טובים בכלל. אני לא מבין איך אובמה מעז להתייחס אלי ככה – אחרי הכל, אבא שלי הוא שעזר להבריח אותו לתוך ארצות הברית לפני הרבה שנים כשהוא היה ילד-חייל בפלג הקנייתי של אל-קאעידה.

"הצביעות שמאחורי המתיחות הזאת עוצרת נשימה – כל מה שאני מבקש זה גרסה יותר חזקה של הנשק הגרעיני שאמריקה נתנה לי בשנות ה-90. נתתי עירבונות לכך שאנהג איתו באחריות ואשתמש בו רק כשהרוח נושבת לכיוון שהפוך מארצות הברית, ושלא אבקש זכויות דיג על האזור החדש בים התיכון שייווצר כישראל תוסר מהמפה. אבל מסיבה כלשהי זה לא מספיק טוב.

"נאמר לי שהביקור האחרון שלי בארצות הברית רק החריף את המצב, אבל אני מסרב לקחת על כך אחריות – ההבנה שלי את המושג "חסינות דיפלומטית" היא שאוכל לירות בכמה נמרים שארצה בגן החיות של הסנטרל פארק. אני גם מבקש להצהיר פעם נוספת שבכלל לא התעצבנתי על זה שויטני יוסטון לא הזמינה אותי למסיבת הטרום-גראמי שלה".בלי זקן, עם הליקופטר. הדיקטטור - סצינה מורחבת:

ואיך היחסים שלך עם קזחסטן?

"המצב בין וואדייה לקזחסטן לא היה יכול להיות יותר שונה – זו דוגמא לשיתוף פעולה וידידות בינלאומית. והכי טוב זה שלחבר'ה האלה לא אכפת מסנקציות, הם ימכרו כל דבר לוואדייה. מינרלים, כלי נשק, תפוחים, עבדים – מה שרק תגיד. יש להם אורניום מעושר בשפע אבל למרבה הצער כולו נמצא במאגרי המים ובשרשרת המזון שלהם. הסיבה היא שבשנות ה-70 וה-80 הרוסים שלחו אליהם את האורניום הזה באמצעות טילים בליסטיים, כשהקזחים שימשו כמטרות באימונים. הלוואי שהייתי יכול להכניס לראשים הסתומים שלהם שאין דבר כזה אשלגן שמעשיר נשק, אז שיפסיקו למכור לי את זה בתור אופציה!".בעקבות "האביב הערבי" והמוות של סדאם חוסיין, מועמר קדאפי וקים ז'ונג-איל, יש הטוענים שעידן העריצים חולף מהעולם. אתה מסכים?

"ויש הטוענים שעידן העיתונות המודפסת חולף מהעולם, אבל אתה לא רואה אותי מטיח את זה בפנים שלך. לא ככה, ניו יורק טיימס? ומה קורה עם מדיניות דרישת התשלום שלכם? רק עשר כתבות חינמיות בחודש? ואתה קורא לי עריץ? אבל אם לענות לשאלה שלך אז לא, אני לא חושב שעידן העריצים חולף. אנחנו פשוט בעין הסערה. "האביב הערבי" זה רק שטאנץ טיפשי, כמו "טבעות מצב רוח" או "זכויות אדם". ואני לא דואג שזה יקרה בוואדייה בגלל שהעם שלי אוהב אותי עד אין קץ. ועם זאת, רק כדי להיות בטוח, הסרתי את כל חודשי האביב מלוח השנה והפכתי את פברואר לחודש עם 128 ימים.

"אני כן מרגיש עצב על כך שאיבדתי כמה מחבריי הקרובים במאורעות שהתרחשו בזמן האחרון, אבל במקביל אני מתחיל להצטער על זה שהם לא הרגו את קדאפי האמיתי – מאז שהכפיל שלו נהרג בלוב הוא מתנחל בארמון שלי ומסרב לעזוב. ליום ההולדת שלו במרץ נתתי לו סט מזוודות. מזוודות, ישו ישמור! אבל הוא פשוט השתמש בטרולי הקטן כדי לבקר ביורודיסני ומיד חזר בחזרה אלי! והוא כל כך מעצבן – תמיד משאיר את דיסק הדי.וי.די הלא נכון בעטיפה הלא נכונה – אני רוצה לראות את "שובו של באטמן", אבל בעטיפה שלו יש את הדיסק של "ג'ימנג'י"! לא יכולתי להבין בכלל למה העם הלובי שנא אותו, עד שאשכרה נאלצתי לחיות איתו תחת אותה קורת גג!".

קומיקאים וסטיריקאים רבים שואבים הרבה הומור מדמויות כמו קדאפי, כמו ז'ונג-איל וכמוך – מה כל כך מצחיק בעריצות, בדיכוי ובהפרה של זכויות אדם?"אני מסכים איתך, הדרך בה התקשורת הציונית בזה לחבריי סדאם, קים-ז'ונג ומועמר, זה בהחלט מביש. וזה גם הגורם העיקרי שהוביל אותם לבצע התאבדות, למרות שכולם אהבו את העם שלהם באופן טוטאלי וחסר תנאים. עם זאת, אני חייבת להודות שכשיצאנו יחד לנופשים של ציר הרשע באנטיגואה-הכל-כלול, החברים שלי ואני נהגנו להתגרות בקים-ז'ונג באופן חסר רחמים".   

כולנו ראינו אותך על השטיח האדום של האוסקר. נשארת לטקס עצמו?"לא. הייתי עסוק בלעצור את קים זונג-און מלפעול נגד ריאן סיקרסט כנקמה על זה שהוא גנב את האפר של אבא שלו. עכשיו, צפון קוריאה עכשיו בטוקסידו של ריאן רכוש מדיני, אבל ריאן לא מוכן למסור אותו לידיהם. לאחרונה היה מקרה של טיל ששוגר בקוריאה הצפונית ולמרבה הצער התפוצץ מיד אחרי ההמראה. הטיל הזה למעשה כוון לסטודיו של "אמריקן איידול".  אפר על תקן אקססורי. הדיקטטור מגיע לאוסקר:

הדיקטטור זה סוג של פרופגנדה מדינית?

”זו בהחלט לא פרופגנדה. רק רציתי לעשות סרט שיהיה חובה לצפייה לכל אזרחי וואדייה ויכריח אותם לחשוב עלי בדרך מסוימת.  אין שום דבר פסול בשימוש בכספי מדינה שמיועדים לטיהור מים כדי לגרום לי להראות כמו מנהיג יותר רומנטי בעיני דוגמניות חטופות של ויקטוריה סיקרטס. בנוסף, אני חושב שברגע שאתעייף מהקריירה הפוליטית ארצה להפוך לשחקן במשרה מלאה, כמו שארנולד שוורצנגר עשה אחרי שהתנקשו בו והוא חזר לעולם בתור מכונה". הדיקטטור - הפרטים המלאים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ