בלעדי: רידלי סקוט מאחורי הקלעים של פרומתאוס

ביוני יגיע למסכים פרומתאוס, סרט המדע הבדיוני שיאתחל את עלילות הנוסע השמיני. רידלי סקוט, גאי פירס ושרליז ת'רון מדברים על אפקט הפחד ואמנות התלת מימד

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

במיתולוגיה היוונית, פרומתאוס הוא "החושב מראש" - טיטאן שניחן בכוח לחזות את העתיד, וסירב להתייצב לצד אחיו הטיטאנים במלחמתם באלים האולימפיים. לאחר התבוסה במלחמה פרומתאוס סר למרותו של זאוס, ולבקשתו ברא מאדמה וממים יצור חדש, בצלמם ובדמותם של האלים: האדם.

» פרומתאוס - הפרטים המלאים

שנות דור מאוחר יותר, רידלי סקוט (בלייד ראנר, "הנוסע השמיני"), מהבולטים שבבמאי המדע הבדיוני, מחזיר את פרומתאוס לקדמת המסך. במעין פריקוול לנוסע השמיני, הסרט מתמקד במשלחת חוקרים המגלה מפת כוכבים בין איורי האצטקים, המסופוטמים והמגדלנים, ויוצאת למסע על ספינת חלל בעקבות הרמזים שבמפה במטרה לגלות את מקור האנושות. בדרך לא דרך הם מגיעים לפינות האפלות והמסתוריות ביותר ביקום, ונלחמים עד זוב דם (או יותר נכון עד זוב שביבים), כדי להציל את עתידו של הגזע האנושי. מייקל פסבאנדר מגלם את האנדרואיד דיוויד-8 (מבית היוצר של תעשיות ווילנד, שהופיעו בנוסע השמיני), שרליז ת'רון תעשה שכיבות שמיכה בעירום, וגם גאי פירס, אידריס אלבה ונומי ראפאס בפנים.  

פרומתאוס יגיע לבתי הקולנוע בישראל ב-14 ביוני, ובינתיים קבלו ראיון בלעדי עם רידלי סקוט וקאסט השחקנים שמדברים על ההפקה המטורפת, האמנות שמאחורי התלת מימד, האבולוציה של הסרט והאבולוציה של העולם.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ