הבמאי המצרי יוסרי נסראללה: "לא מעוניין שסרטי יוקרן בישראל"

נסראללה, שסרטו "After the dark" על כיכר תחריר יוקרן היום לראשונה בפסטיבל קאן, אמר כי איננו רואה בישראל בת ברית של מצרים: "אני לא רוצה שהסרט יימכר לישראל - לא כל עוד הישראלים ממשיכים לכבוש את השטחים הפלסטינים"

ארנון בן-דרור ואמנון דירקטור, קאן, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ארנון בן-דרור ואמנון דירקטור, קאן, עכבר העיר

הבמאי המצרי, יוסרי נסראללה, שסרטו "After the Battle" עושה היום את הקרנת הבכורה שלו בתחרות הרשמית של , אמר היום בצהריים במסיבת עיתונאים שהוא איננו מעוניין שהסרט שלו יוקרן בישראל, שאיננה "בת ברית" של מצרים.

» » » »

"אני לא יודע אם הסרט נמכר לישראל, אבל אם אתה רוצה לדעת את הדעה שלי, אז לא - אני לא רוצה שהוא יימכר לישראל. לא כל עוד הישראלים ממשיכים לכבוש את השטחים הפלסטינים", השיב הבמאי המצרי לשאלת אחד הכתבים, כשהוא זוכה לכמה מחיאות כפיים מכתבים באולם.

נסראללה תיאר את התקופה שעוברת כרגע על המצרים, כשהוא רומז לעבר השוואה בין הדיכוי שעובר העם הפלסטיני לזה שעובר העם שלו עצמו: "אני לא יודע אם כרגע, כאשר המצרים עדיין מנסים לחצות את השלב הראשון בדרך לשחרור מהממשל שלהם עצמם, מהדיכוי ומהמשטר הצבאי, ישראל יכולה להיות בת ברית בשביל השחרור הזה"

יחד עם זאת הוא הדגיש כי "הבמאים הישראלים הנפלאים הם חברים שלי. אבי מוגרבי ועמוס גיתאי למשל. זה לא אני שמחליט אם הסרטים יימכרו לישראל או לא. בכל מקרה הם מוקרנים שם".

עוד שלח הבמאי המצרי הוותיק קריאה לעבר הכוחות הקיצוניים שמאיימים להשתלט על מולדתו, כשהוא אומר כי "הנוכחות שלנו כאן בקאן היא מסר נפלא לכל אלה שרוצים לשים סוף לאומנות במצרים".

הבמאי המצרי יוסרי נסראללה נולד בשנת 1952 בקהיר. לאחר לימודי כלכלה ומדעי המדינה, הוא עבר לגור בלבנון, שם הוא הפך לעיתונאי. נסראללה החל את דרכו בקולנוע בשנת 1980. את הסרט הראשון שלו הוא ביים בשנת 1987 ונחשב לאחד הסרטים שתרמו רבות לתחיית של הקולנוע המצרי. זו השנה הראשונה שנסראללה מתמודד בתחרות הרשמית בפסטיבל קאן ושנה שנייה בכלל, סרטו "שער של יום ראשון" הוצג בקאן בשנת 2004 (מחוץ לתחרות).

"After the Battle", סרט בדיוני שעוסק אלימות סביב ההפגנות באירועי כיכר תחריר בשנה שעברה, הוא אחד מ-22 סרטים שמשתתפים השנה בתחרות הרשמית של הפסטיבל ומועמדים לפרס "דקל הזהב".

הטריילר לסרט "After the Dark":

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ