חן חדד, עכבר העיר

לאחר שזכה בשבחי המבקרים על סרטו האחרון אלוהי הקטל, רומן פולנסקי חשף כי הפרוייקט הבא בבימויו יהיה עיבוד קולנועי של פרשת דרייפוס, שייקרא בפשטות "D".

"כבר זמן רב שאני רוצה לעשות סרט על פרשת דרייפוס" אמר פולנסקי "אבל אני לא מתכנן לשים דגש על הדרמה שבסיפור, אלא להציג את הפרשה כסרט ריגול". הבמאי הסביר כי "כך למעשה אוכל להראות את הרלבנטיות של אותה הפרשה למתרחש בימינו כיום -  כמו למשל פארנויה בענייני ביטחון, בתי דין צבאיים חשאיים, ציד המכשפות כלפי קבוצות מיעוטים, טיוחים ממשלתיים ותקשורת מצורעת".

» בלייק לייבלי מסתבכת, ומי יגלם את ג'ימי הנדריקס?

את סרטו הקודם, שהתרחש בברוקלין, נאלץ הבמאי לצלם באירופה, מאחר שבארצות הברית קיים נגדו כבר שנים צו מעצר באשמת בעילת קטינה. מאחר שעלילת הסרט הנוכחי מתרחשת בצרפת, לא תתעורר בעיה עבור פולנסקי, שהכריז כי יחל בצילומים בפריז לקראת סוף השנה. בסרט החדש ישוב פולנסקי לשתף פעולה עם התסריטאי רוברט האריס, שעבד עמו בסרט "סופר הצללים", והליהוקים לסרט צפויים להתחיל בחודש הקרוב.

למי שהדחיק את שיעורי היסטוריה, פרשת דרייפוס היא עלילה אנטישמית שהתרחשה בצרפת בסוף המאה ה-19, שבמסגרתה הואשם אלפרד דרייפוס,  קצין יהודי בכיר במטה הצרפתי, שבגד במדינתו לטובת גרמניה. על אף שלא היו ראיות ממשיות נגדו, דרייפוס הועמד לדין בבית דין צבאי. כדי להשיג הכרעה במשפט, שנערך בדלתיים סגורות, הציגה התביעה ראיות מזויפות. השופטים קבעו כי דרייפוס אשם בבגידה והוא נדון למאסר עולם באי השדים שמול חופי גינאה הצרפתית. עם הצטברות החשדות בזיוף, הסופר אמיל זולא פרסם בעיתון מכתב שכותרתו "אני מאשים", בו האשים את ראשי הצבא בעיוות הדין. זולא הורשע בהוצאת דיבה, אך הרשעתו היא שסייעה להפוך את "פרשת דרייפוס" לפרשה שעוררה הדים בעולם בשנים האחרונות של המאה ה-19, וכן לזכות את דרייפוס מאשמה. הזכרו בסרט הקודם. אלוהי הקטל:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ