"השוטר" זכה בפסטיבל בואנוס איירס, ומה חושבים עליו בצרפת?

סרט הביכורים של נדב לפיד עשה היסטוריה בפסטיבל הקולנוע החשוב של דרום אמריקה כשקטף את שני הפרסים המרכזיים. ואם זה לא מספיק, הוא גם נמכר להפצה מסחרית בארצות הברית 

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

הצלחה מפתיעה לסרט הביכורים של נדב לפיד: השוטר זכה בסוף השבוע האחרון בפרס הבימוי ובפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע בבואנוס איירס, וכן נמכר להפצה בארצות הברית.

כ-400 סרטים מרחבי העולם הוקרנו בפסטיבל, ובתחרות הבינלאומית השתתפו סרטים שהתחרו בפסטיבלים של קאן, ברלין, לוקרנו (שם זכה "השוטר" בפרס חבר השופטים) וונציה. בראש חבר השופטים של פסטיבל בואנוס איירס עמד הבמאי הפורטוגזי מיגל גומז, שסרטו האחרון "טאבו" זכה בפרס בפסטיבל ברלין האחרון. זוהי הפעם הראשונה בתולדות הפסטיבל בו אותו הסרט זוכה בשני הפרסים החשובים בתחרות. מלבד הפרס הכספי, "השוטר" יזכה בהפצה מסחרית בארגנטינה. » ההמשך של "יוסי וג'אגר" בטרייבקה» איזה סרטים נראה בפסטיבל קאן?

בשנה האחרונה, "השוטר" - בכיכובם של מיכאל מושונוב, יפתח קליין ומנשה נוי  ובהפקת "לילה סרטים" - הוקרן ביותר משמונים פסטיבלים ברחבי העולם. בסוף השבוע הוא רשם הישג נוסף כאשר נרכש להפצה מסחרית בארצות הברית, שאמורה להביאו במהלך 2012 לבתי הקולנוע האמריקאיים. בתחילת אפריל הסרט יצא לבתי הקולנוע בצרפת, והעיתון "לה מונד" תיאר אותו בתור "סרט שמנפץ את הקונצנזוס לרסיסים". עד כה, כ-25 אלף איש הגיעו לראות את הסרט בבתי הקולנוע של ארץ השנסונים והקרואסונים.עוד עיטור למדים. השוטר:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ