עכבר העיר

"רסן", סרט ישראלי קצר פרי עטה ובימויה של אתי ציקו, התקבל לפסטיבל קאן. ציקו הינה סטודנטית בחוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב שיצרה את הסרט במסגרת לימודיה, בתמיכת קרן רבינוביץ'  וקרן גשר לקולנוע רב תרבותי. עלילתו מתמקדת במרינה, אישה בת 36 שבשגרת חייה הקפואים בוקעים סדקים המובילים אותה לצאת למסע במקומות מסוכנים בעברה. » פסטיבל קאן 2012 - הפרטים המלאים» מרילין מונרו תככב בקאן

הסרט, באורך 26 דקות, התקבל לתחרות הסינפונדסיון המוקדשת לדור העתיד של יוצרי הקולנוע. זוהי הפעם ה-12 בה סרט המופק בחוג לקולנוע של אוניברסיטת תל אביב מתקבל לתחרות הסינפונדיון בפסטיבל. בעבר, גם סרט הסטודנטים של דובר קאסשווילי השתתף בתחרות בקטגוריה זו. עם זאת, סרט הסטודנטים הישראלי הקודם שהתחרה בקאן הוא עזרה ראשונה - פרוייקט הגמר של ירדן כרמין מסם שפיגל, שבשנת 2010 התמודד בתחרות דקל הזהב היוקרתית.      

"רסן" הוא סרטה השלישי של ציקו. שני סרטיה הקצרים הקודמים, "דסווארילי (כתם)" ו"אודישן" זכו בפרסים והוקרנו בעשרות פסטיבלים ברחבי העולם, ביניהם ירושלים, חיפה, מונפלייה, איסטנבול וסלוניקי; בימים אלה היא מפתחת תסריט לסרט עלילתי באורך מלא. פסטיבל קאן יערך השנה בפעם ה-65 בצרפת, בין התאריכים 16-27 במאי. תוכניית הסרטים המלאה תתפרסם ביום חמישי ה-19 באפריל, אך כבר נחשף כי מרילין מונרו, שמצאה את מותה לפני 50 שנה בדיוק, תהיה האייקון של הפסטיבל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ