התסריטאי של "יהודה המכבי": מל גיבסון שונא יהודים

ג'ו אסטרהז מאשים את מל גיבסון שדחה את התסריט ל"יהודה המכבי" בגלל שהוא שונא יהודים ו"שהשואה הייתה ברובה בולשיט". גיבסון מצידו מגיב שהתסריט היה פשוט רע

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

אתמול נודע כי חברת האחים וורנר דחתה את התסריט לסרט "יהודה המכבי" שהגיש התסריטאי ג'ו אסטרהז ("נערות שעשועים", "אינסטינקט בסיסי"), והקפיאה את הפרויקט לעכשיו. אסטרהז עובד על הסרט הזה כבר מספטמבר האחרון ביחד עם מל גיבסון. מדובר בסרט שיגולל את סיפורו של יהודה המכבי אותו אמור היה גיבסון לביים, וגם לככב בתפקיד הראשי בתור "לב אמיץ היהודי". מדובר בפרויקט מפתיע עבור השחקן  שבעבר לא הסתיר את סלידתו מיהודים ומשלטונם בתעשיית הבידור. עם פרסום הידיעה על דחיית התסריט, נחשף גם מכתב ששלח אסטרהז לגיבסון בתגובה,   ובו טען כי גיבסון לא באמת מעוניין ליצור את הסרט "בגלל שהוא שונא יהודים".» לא סיפור חדש - בכירים בעולם היהודי יוצאים נגד הסרט של מל גיבסון

במכתב בן תשעת העמודים התסריטאי מפרט את כינויי הגנאי שגיבסון משתמש בהם לתאר יהודים ומוסיף: "אמרת שהשואה הייתה ברובה בולשיט, אמרת שהתורה מתייחסת לקורבן של תינוקות נוצריים". הוא עוד מוסיף ואומר כי גיבסון גם התבטא בעבר על ג'ון לנון ואמר "שהגיע לו שירו בו". בנוגע לאיומים של גיבסון על חברתו לשעבר אוקסנה גרגורייבה, הוא אומר: "היית אפילו יותר בוטא באיום שלך על אוקסנה - 'אני הולך להרוג אותה! אני אדאג שיהרגו אותה!'. אמרת שהתחברת עם שני סוכני FBI והם יעזרו לך להרוג אותה".איך זה אמור להיראות בגרסה היהודית? לב אמיץ:

גיבסון דווקא שמר על רוגע יחסי והגיב: "אני מודה שכמו רוב האנשים היצירתיים, אני אינטנסיבי ומלא תשוקה". לגבי סיבת הפסקת ההפקה של הסרט, גיבסון מתעקש כי מדובר בסיבות מקצועיות בלבד, וכי הוא התאכזב מקצב העבודה של אסטרהז: "גם האחים וורנר וגם אני היינו מאוכזבים ביותר מהטיוטה", ומוסיף "באמת הגבתי בצורה קיצונית, אבל שלחתי לך התנצלות בכתב, עם מילים צבעוניות שאתה כנראה מוצא פוגעניות. תן לי להתנצל כעת בפניך ובפני בני משפחתך במושגים הכי פשוטים".

בתגובה לסערה, מרכז שמעון ויזנטל בלוס אנג'לס פנה לחברת האחים וורנר בבקשה לגנוז לחלוטין את סרטו של היוצר על יהודה המכבי. "לאור ההצהרות האנטישמיות הלא סובלניות והמזעזעות של גיבסון, שהוזכרו במכתבו של ג'ו אסטרהז, אנו קוראים לגנוז את הפרויקט על יהודה המכבי כל עוד גיבסון מעורב בו". רבי מארווין הייר, המייסד והעומד בראש מרכז שמעון ויזנטל בלוס אנג'לס, אמר עוד כי "זה יהיה עלבון ליהודים וביזיון זכר קורבנות השואה אם הפרויקט הזה ימשך". הרב עוד הוסיף כי "ההיסטוריה היהודית תהיה טובה יותר בלי שגיבסון יגלם את יהודה המכבי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ