עכבר העיר

סוף השבוע האחרון בקופות הכרטיסים של ארצות הברית עמד בסימן התחרות בין הלורקס מסדרת ד"ר סוס (עולה בישראל ב-29 במרץ), שבסוף השבוע הקודם הרקיע שחקים עם הכנסות של 70.7 מיליון דולר, לבין ג'ון קרטר, שעלה השבוע בבכורה עולמית. כעת מתברר שד"ר סוס בעט בסרט עטיר התקציב (כ-300 מיליון דולר) של דיסני. "הלורקס" של יוניברסל התמקמם בצמרת שוברי הקופות עם 39.1 מיליון דולר, בעוד "ג'ון קרטר" הסתפק במקום השני עם רווחים מאכזבים בשווי 30.6 מיליון דולר. עם זאת, במבט עולמי ההתרסקות של סרט המדע הבידיוני נראית כואבת פחות – ברוסיה ג'ון קרטר שבר שיאי מכירות, וגם בשאר העולם ההתלהבות הייתה גדולה מזו שנרשמה בארצות הברית עם הכנסות כוללות של 70.6 מיליון דולר. » ג'ון קרטר - במאדים הטימטום נעשה יותר נוח» פרוג'קט X - שיגעון של מסיבה» ארצות הברית מתרגשת מ"הערת שוליים"

למקום השלישי הגיע, במפתיע, פרוג'קט X של האחים וורנר העוסק בחבורת נערים המארגנים מסיבה שיוצאת מחוץ לשליטתם ומתעדים את העסק מתחילתו ועד סופו. בשבוע שעבר הוא התייצב במקום השני עם כ-20.6 מיליון דולר, והשבוע הוא הניב 11.6 מיליון דולר. למקום הרביעי הגיע סרט נוסף שנחשב לכישלון קופתי – מותחן האימה "Silent House" שרווחים עומדים על מעט מעל 7 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלו על המסך, סכום שלווה בביקורות קוטלות במיוחד. אחריו עומד "Act of Valor" הדוקומנטרי למחצה, עם רווחים של שבעה מיליון דולר בסוף השבוע השלישי על המסך. אחריו מזדנב "אלף מילים" של אדי מרפי, סרט שהמתין שנתיים על המדף שנתיים בטרם עלה למסכים, וכעת הכניס 6.4 מיליון דולר.

הרחק משוברי הקופות אך קרוב יותר לליבנו, סרט שעלה בסוף השבוע האחרון  באולמות הקולנוע בניו יורק ובלוס אנג'לס הוא "הערת שוליים" הישראלי. מלווה בסיקור תקשורתי נרחב ובביקורות מפרגנות מקיר לקיר, והרווחים בהתאם: 50 אלף דולר, סכום שנחשב גבוה ביותר ביחס לתקציב הסרט, לנישת הקהל הספציפית אליה הוא פונה ולמספר האקרנים המועט עליהם הוא הוקרן בימים הראשונים לעלייתו.   

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ