פוסטרים של כוכב "הארטיסט" הוסרו בגלל רמיזות מיניות

רגע לפני האוסקר, ז'אן דז'ארדן מסיר את התדמית המהוגנת ומצטלם בתנוחות מעוררות מחלוקת. התוצאה: סערה ציבורית, פוסטרים שצונזרו, ושער מגזין חושפני במיוחד  

חן חדד, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חן חדד, עכבר העיר

המועמד הטרי (והפייבוריט) לאוסקר ז'אן דז'ארדן, גרף לאחרונה אינספור פרסים והכרה בינלאומית על תפקידו בהארטיסט. עם זאת, כעת מופיע שמו של הכוכב בכותרות אוהדות הרבה פחות.

»אוסקר 2012 - כל הכתבות

עם סיום צילומי "הארטיסט", המשיך דז'ארדן לפרוייקט נוסף עם במאי הסרט מישל הזנוויציוס (עמו עבד בעבר גם על קומדיות הריגול "OSS 117"). השניים צילמו תוספת לסרט הצרפתי "The Players" הכולל שורה של סרטונים קצרים בנושא בגידות ושקרים.

לקראת הסרט, שייצא אל בתי הקולנוע באירופה בסוף החודש, נחשפו שורה של פוסטרים ובהם רמיזות מיניות התואמות את העלילה. הפוסטר בכיכובו של ז'ארדן מציג אותו אוחז ברגליה הפשוקות האוויר של אישה וברקע מכריזה הכותרת "אני בדרך לפגישה".

כאן הוא דווקא מהוגן להפליא. דז'ארדן ב"הארטיסט":

בניגוד לסטריאוטיפ כי הצרפתים מביעים פתיחות רבה בכל מה שקשור לסקס בקולנוע, בכירים צרפתים מתחום הפרסום יצאו במחאה נגד הפוסטר, בטענה כי הוא מבזה נשים. הלחץ התקשורתי הגדול שהופעל על האולפנים עשה את שלו, וראשי בתי הקולנוע הכריזו בטוויטר כי "בעקבות התלונות, הקמפיין לסרט בכיכובו של דוז'ארדן יוסר לאלתר".

אך בעוד הפוסטר המדובר אכן צונזר, פוסטר אחר לאותו הסרט עדיין לא עורר את תשומת לב המוחים. בפוסטר, שכולל גם הוא רמיזה למין אוראלי, מככב השחקן הצרפתי ז'יל ללוש, כאשר ברקע כתוב: "עוד רגע לא תהיה לי קליטה, אני נכנס למנהרה".

הפוסטר שיצונזר? החצי הבעייתי  (צילום רשמי)

הנשמות הטובות בהוליווד לוחשות שהפוסטר עשוי לפגוע הן בדימויו של דז'ארדן, והן בקמפיין של "הארטיסט" לאוסקר. עם זאת, אותם קולות נשמעו גם כאשר נטלי פורטמן הופיעה בשנה שעברה בפוסטרים ל"קשר לא מחייב" בחולצת כפתורים גברית בלבד. במבחן התוצאה, סיכוייה לאוסקר על "ברבור" שחור" לא נפגעו, והיא חזרה הביתה עם הפסלון המוזהב. קשה להאמין שדז'ארדן מתרגש מהפרובוקציה - כהוכחה לשער מגזין הקולנוע 'Premiere' הוא הצטלם, יחד עם הקולגה ז'יל ללוש, כשפלג גופם התחתון ערום ומכוסה סימבולית בכפות הידיים בלבד.

הפוסטר שצונזר, השער שנשאר. (צילומים רשמיים)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ