הפתעות בפרסי הסאג: הצלחה ל"הארטיסט" וה"עזרה"

ז'אן דז'ארדן גבר על הפייבוריט ג'ורג' קלוני בקטגוריית השחקן הראשי הטוב ביותר. שלוש זכיות ל"העזרה". בקטגוריות הטלוויזיה: סטיב בושמי, "אימפריית הפשע" ואלק בולדווין

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

בשלב הזה כבר מסתמן בבירור שהארטיסט עומד להיות המנצח הגדול של האוסקר הקרוב - אבל עם תום טקס פרסי הסאג (גילדת השחקנים) נראה כי הניצחון שלו יהיה מבוסס אף יותר משהיה נדמה בהתחלה. אם עד כה היה ניתן לשער כי לפחות בקטגוריית השחקן הטוב ביותר יהיה מעט לנחת למתחרה העיקרי של "הארטיסט" - היורשים, זכייתו של ז'אן דז'ארדן בפרס על פני ג'ורג' קלוני מקרבת משמעותית את השחקן הצרפתי לפסלון.

אוסקר 2012 - כל הפרטים

עם זאת, המנצח הגדול של הערב הוא דווקא העזרה. גל הביקורות הפושרות עליו הספיק כבר להישכח, ומהסאג הוא יצא עם שלוש זכיות - הדרמטית בהן היא של ויולה דייוויס בקטגוריית השחקנית הראשית (זאת על פני מריל סטריפ או אפילו מישל וויליאמס), כמו גם זו של אוקטביה ספנסר בקטגוריית שחקנית המשנה וכן בקטגוריית "האנסמבל הטוב ביותר". בקטגוריית שחקן המשנה הטוב ביותר זכה, כצפוי, כריסטופר פלאמר בן ה-82, על בגינרס.

בקטגוריות הטלוויזיוניות הזוכים העיקריים היו "אימפריית הפשע", שזכתה בפרס האנסמבל הטוב ביותר וכן בפרס השחקן הראשי הטוב ביותר (סטיב בושמי, שזוכה בשנה השניה ברציפות). בפרס האנסמבל בסדרה קומית זכתה "משפחה מודרנית". את פרס השחקן הראשי הטוב ביותר בסדרה קומית קיבל אלק בולדווין על "רוק 30", שזוכה בו זו הפעם החמישית.

רשימת הזוכים המלאה:שחקנית בסרט טלוויזיה או מיני סדרה - קייט ווינסלט, "מילדרד פירס"שחקן בסרט טלוויזיה או מיני סדרה - פול ג'יאמטי, "Too Big to Fail"שחקן בסדרה קומית - אלק בולדווין, "רוק 30"שחקנית בסדרה קומית - בטי וויט, "Hot in Cleveland"אנסמבל בקומדיה - "משפחה מודרנית"שחקנית בסדרת דרמה - ג'סיקה לנג, "אמריקן הורור סטורי"שחקן בסדרת דרמה - סטיב בושמי, "אימפריית הפשע"שחקנית בתפקיד משנה בסרט - אוקטביה ספנסר, "העזרה"שחקן בתפקיד משנה בסרט - כריסטופר פלאמר, "בגינרס"שחקן ראשי בסרט - ז'אן דז'ארדן, "הארטיסט"שחקנית ראשית בסרט - ויולה דיוויס, "העזרה"קאסט בסרט - "העזרה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ