שעתם של האנדרדוגים: מי יזכה בפרסי הסאג?

למרות ש"הארטיסט" נחשב כרגע למועמד המוביל לאוסקר, מהסאג הסרט דווקא צפוי לצאת בלי יותר מדי פרסים. האם הזכיה המסתמנת של ויולה דייביס וג'ורג' קלוני יטו את הכף לטובת "העזרה" או "היורשים"?

אור סיגולי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אור סיגולי, עכבר העיר

היום (ראשון) בלילה יוכרזו הזוכים בטקס פרסי איגוד השחקנים. הפרס מוענק מאז 1994 לתחומי הטלוויזיה והקולנוע לשחקנים ועל ידי שחקנים, ובמהלך השנים הוא צבר לעצמו מוניטין יציב בעקבות מועמדים וזוכים מוצלחים - בעיקר בגלל יכולתו של האיגוד להשפיע ולנבא את הזוכים באוסקר שמתקיים כחודש לאחר מכן. היה זה איגוד השחקנים שהתריע השנה על מועמדותו המפתיעה של דאמיין בישיר לפרס האוסקר על סרטו "חיים טובים יותר" והוא שהזהיר מההיעדרות הצפוייה של אלברט ברוקס (דרייב). הזוכים בפרס הולכים כמעט יד ביד עם הזוכים באוסקר (הפעם האחרונה ששחקן זכה באוסקר ללא מועמדות לפרס הזה הייתה לפני 11 שנה, כאשר מרשה גיי הארדן זכתה באוסקר על "פולוק").סאג 2012 - רשימת המועמדויות המלאהסאג 2012 - כל הפרטיםאוסקר 2012 - כל הפרטים

קטגורית הצוות הטוב ביותר בסרט היא גם הפכה לקריטית עבור סרט המצפה לזכות בפרס הסרט הטוב ביותר באוסקר. בפעם האחרונה שסרט זכה באוסקר ללא מועמדות לפרס הצוות באיגוד השחקנים היה "לב אמיץ". זה היה ב-1995. מה אתם חושבים על הסיכויים של הוגו עכשיו?

שחקנית משנה בסרט

ההימור הנכון: אוקטביה ספנסר – העזרה

ספנסר זכתה בפרס איגוד המבקרים, גלובוס הזהב, ולאחרונה קיבלה מועמדות לאוסקר. "העזרה" אהוב במיוחד על ידי השחקנים (יש שיאמרו שבזכות השחקנים שבאקדמיה הסרט נכנס לקטגוריית הסרט הטוב ביותר באוסקר) וספנסר, שנחשבת שחקנית משקיעה שעובדת קשה כבר שנים, אהובה למדי בזכות עצמה.עם קצת עזרה מחברות. "העזרה"

איום פוטנציאלי: ג'סיקה צ'סטיין – "העזרה"

צ'סטיין השתתפה השנה בלא פחות משישה סרטים ובכולם עשתה תפקיד מצויין. הדבר הזה יכול להביא לה קולות נוספים, מעבר לתפקיד המעולה ב"העזרה".

שחקן משנה בסרט

ההימור הנכון: כריסטופר פלאמרבגינרס

בגיל 84, עם קריירה שהתחילה עוד בשנות ה-50, פלאמר הוא המועמד המוביל. מעבר למה שיכול להתפס כ"פרס קריירה", פלאמר שבה את ליבם של כל הצופים השנה כאב זקן וחולה המחליט לצאת מהארון בקומדיה הדרמטית המקסימה "בגינרס". על כך יעידו עשרות פרסי המבקרים אותם אסף במהלך העונה.לוקח את זה בעיניים עצומות, פחות או יותר. כריסטופר פלאמר:

איום פוטנציאלי: ניק נולטילוחם

גם לנולטי, בקאמבק מרשים כאב אלכוהוליסט המנסה לחזור למוטב, מגיע איזה פרס. בכל שנה אחרת הוא היה יכול להיות מוביל, אך פלאמר לא משאיר לו הרבה סיכוי.

שחקנית בסדרת דרמה

ההימור הנכון: גלן קלוז – "דמג'ס"

גם ג'וליאנה מרגוליס זכתה שנתיים ברציפות, גם גלן קלוז טרם זכתה על תפקידה המשובח ב"דמג'ס" וגם אין לה סיכוי לזכות בפרס השחקנית הראשית בסרט אליו היא גם מועמדת עם "אלברט נובס". כל הסיבות מראות שהבחירה הנכונה תהיה קלוז.על "אלברט נובס" היא כבר לא תזכה, אז אולי פרס ניחומים? גלן קלוז ב"אלברט נובס"

איום פוטנציאלי: ג'וליאנה מרגוליס – "האישה הטובה"

הסדרה הולכת ומשתפרת ומרגוליס הופכת לפופולארית יותר ויותר. וכמה שהיא יפה, זה כואב.

שחקן בסדרת דרמה

ההימור הנכון: בריאן קרנסטוןשובר שורות

הידעתם שקרנסטון טרם זכה בפרס איגוד השחקנים? נשמע מוזר, נכון? כנראה שזה עוול שיתוקן השנה, בטח עם הביקורות המשתפכות על העונה האחרונה.רק על השפם מגיע לו פרס. בריאן קרנסטון ב"שובר שורות"

איום פוטנציאלי: קייל צ'נדלר – "אורות ליל שישי"

זוכה האמי המפתיע מהטקס האחרון סגר את הבאסטה עם הסדרה בכיכובו. זו הזדמנות מצוינת להעניק עוד רגע אחרון של יוקרה לשחקן הפופולרי והנאה הזה, שזוהי מועמדותו הראשונה אי פעם לפרס.

שחקן בסדרה קומית

ההימור הנכון: אריק סטונסטריט – משפחה מודרנית

ברגע שחשבנו שלא יכול להיות הומו יותר אהוב יותר מקורט של "גלי", הגיע קאמרון טאקר. זוהי מועמדותו האינדיבידואלית הראשונה של סטונסטריט (מחוץ לקטגוריית הצוות) והוא חולק אותה עם חברו לצוות טיי בארל. והוא גם הסכנה של סטונסטריט. גם אם בארל לא יזכה, הוא עלול לקחת ממנו קולות.מתנת פרידה לבוס? סטיב קארל ב"המשרד"

איום פוטנציאלי: סטיב קארל – "המשרד"

מאותן סיבות של קייל צ'נלדר (פלוס מינוס המראה החיצוני). קארל לא זכה בקטגוריה הזו מעולם, על אף לא מעט מועמדויות. הוא זכה בשנת 2008 כחלק מהצוות של "המשרד" ושנה לפני זה כחלק מהצוות של הסרט “מיס סאנשיין הקטנה".

שחקנית בסדרה קומית

ההימור הנכון: סופיה ורגרה – "משפחה מודרנית"

בעיקר רק בשביל לשמוע אותה נואמת.רק שלא תפסיק לדבר. סופיה ורגרה:

איום פוטנציאלי: ג'ולי בואן – "משפחה מודרנית"

או כל אחת אחרת. קטגוריה צפופה.

הצוות הטוב ביותר בסדרה קומית

ההימור הנכון: "משפחה מודרנית"

האם באמת יש צורך להסביר?ככה נראים אנשים ששודדים משפחה מודרנית. "המפץ הגדול"

איום פוטנציאלי: "המפץ הגדול"

הקאלט שהולך וגדל סביב הסיטקום הממש מצחיק הזה יחד עם האהבה שפרסי ה"אמי" מעניקים לה לאחרונה עלול להפוך אותה לזוכה בקטגוריה.

הצוות הטוב ביותר בסדרה דרמטית

ההימור הנכון: אימפריית הפשע

הסדרה היוקרתית יכולה בהחלט לזכות שנתיים ברציפות. גם מכיוון שזו הזדמנות לתת כבוד להמון שחקנים, גם בגלל ההפקה המרשימה וגם בגלל שמגיע להם.כבר מתרגל את נאום הזכיה שלו. סטיב בושמי ב"אימפריית הפשע":

איום פוטנציאלי: משחקי הכס

פיטר דינקלג' המצוין לבדו יכול לזכות בשביל צוות שלם, ויש מצב שייתנו פרס לכל שאר הצוות רק כדי לחפות על העובדה שדינקלג' לא קיבל מועמדות משל עצמו. הפופולריות הלא ברורה של הסדרה כמו גם גלריית הדמויות הצבעונית משאירה רושם לא רע בכלל.

שחקן ראשי בסרט

ההימור הנכון: ג'ורג' קלוניהיורשים

איש האצולה ההוליוודית, הקארי גראנט החדש. מי לא רוצה לראות אותו זוכה, ועוד על תפקיד כל כך מוצלח בסרט כל כך מקסים? על אף שקלוני זכה באוסקר בשנת 2005 על "סוריאנה", את איגוד השחקנים הוא הפסיד לפול ג'יאמטי ("סינדרלה מן"). הוא זכה רק כחלק מהצוות של "אי.אר" (אתם זוכרים שקלוני היה ב"אי.אר"?). ארבע שנים ברציפות, אמנם, אבל מגיע לו להיות לבד על הבמה אחרי שהוא כל כך משתדל.הרוויח את הפרס ביושר. ג'ורג' קלוני ב"היורשים"איום פוטנציאלי: ז'אן דוז'ארדןהארטיסט

בגלל שפשוט אי אפשר לעמוד בקסמו של הצרפתי החדש בשכונה. כל הכריזמה הבלתי תאומן שלו מובאת באופן הכי נפלא שאפשר להעלות על הדעת ב"הארטיסט", ולא בטוח האם הסרט עושה את השחקן או להפך. יש מצב שהשחקנים המצביעים ייפלו גם הם שדודים לרגליו ויעריכו כמה קשה להחזיק סרט שלם על הכתפיים בלי להוציא מילה מהפה.

שחקנית ראשית בסרט

ההימור הנכון: ויולה דיויס – "העזרה"

על היותה של דיויס שחקנית ראשית או משנית בסרט "העזרה" אפשר להתווכח. אבל על זה שהיא מחזיקה באופן מרשים את כל הסצנות בהשתתפותה על אף תסריט בעייתי - אי אפשר. דיויס הצליחה להיות מועמדת לאיגוד השחקנים ולאוסקר בזכות סצנה בודדת ב"ספק". היא בהחלט מסוגלת לזכות על תפקיד משמעותי יותר כמו זה של "העזרה".עוד לא שבעה מפרסים. מישל וויליאמס ב"השבוע שלי עם מרילין"

איום פוטנציאלי: מישל וויליאמסהשבוע שלי עם מרילין

מה? לא מריל סטריפ? האמת היא ששלושת השחקניות הללו עושות חיים קשים למהמרים האדוקים. סטריפ היא המלכה האם, אבל היא כבר זכתה לאחרונה ב-2008 ודיויס וויליאמס טרם הצליחו.

צוות שחקנים בסרט

ההימור הנכון: "העזרה"

צוות שחקניות מפואר שחולש על ותיקות וחדשות, מבוגרות וצעירות, שחורות ולבנות. מה עוד אפשר לבקש? שהסרט יהיה טוב? אין צורך להיות קטנוניים. על אף המפלה היחסית במועמדויות לאוסקר, "העזרה" הוא הסרט שמועמד להכי הרבה פרסי איגוד השחקנים ולהכי הרבה פרסי משחק באוסקר. אי אפשר להתחמק מהתמונה הזאת כבר. "הארטיסט"

איום פוטנציאלי: "הארטיסט"

לפעמים המצביעים לאיגוד השחקנים לפעמים מתבלבלים בין "הצוות הטוב ביותר" לבין "הסרט הטוב ביותר". ככה יצא ש"נער החידות ממומבאי" זכה במקום "מילק"  ו"ספק" ב-2008. ההתלהבות מ"הארטיסט" יחד עם ההופעה המפוארת של דוז'ארדין והיופי של ברניס ביז'ו יכולים להטות את ההצבעה בקלות לכיוון הצוות האילם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ