גלובוס הזהב 2012: לפחות הגיעו אנשים יפים

הטקס השנה רץ כאילו הקריאו אותו מדף נייר. המשך הדהרה של "הארטיסט", הזכיה של ויולה דייביס ואפילו ריקי ג'רבייס, שהרגיע וחזק - פלא שגלובוס הזהב מאבד רלוונטיות?

אור סיגולי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אור סיגולי, עכבר העיר

אפס הפתעות. יותר מזה, גם אם נתאמץ ממש חזק לשכנע את עצמינו שאולי אנג'לינה ג'ולי הייתה יכולה לזכות בפרס הסרט הזר ושויולה דיוויס הייתה יכולה לקחת את פרס השחקנית בדרמה, זה לא יעזור. הזוכים בטקס פרס גלובוס הזהב שהוענק הלילה יכלו כבר לכתוב את הנאום שלהם עוד בשלב הכרזת המועמדים לפני חודש. שום דבר – אבל שום דבר – לא קרה באופן שונה ממה שציפו. אלו היו כנראה הימורי הזכייה הקלים ביותר בכל עונת הפרסים עד כה.גלובוס הזהב 2012 - הסיקור המלא, דקה אחר דקהמראות מהשטיח האדום

מעבר לפרס השיר הטוב ביותר למדונה, השנה אנשי איגוד תא העיתונאים הזרים עשו כמיטב יכולתם להימנע מבחירות מביכות למועמדים ולזוכים, דבר שהיה די מאפיין של הטקס בשנים האחרונות. זה אומר שלא כמו בעבר, לא הייתה שום בחירה שגרמה לצופה הקולנוע הממוצע להוריד את עיניו לרצפה מרוב מבוכה (את זה הם דווקא שמרו לפרסי הטלוויזיה הפעם). הזכיות בטקס השנה היו קונצנזוס מוחלט. אין "בדרך לחתונה עוצרים בוגאס" בפרס הקומדיה/מחזמר.

ועדיין, הרלוונטיות של גלובוס הזהב ממשיכה לצלול למטה. מי שחושב שהזוכים פה עלולים להשפיע על תוצאות האוסקר, טוב אם יידעו שהמועד הסופי לשליחת טפסי המועמדים על ידי חברי האקדמיה היה כבר ביום שישי ולכן לזכיות הערב – מעבר לעוד תמונה זוהרת בIMDB - אין באמת השפעה. בנוסף, קשה לי להאמין שאחרי הכרזת המועמדים לאוסקר ובשלב ההצבעה לזוכים, יהיה מישהו שיזכור את הטקס הזה.

היהודי שמנהל את ההצגה בפרסי גלובוס הזהב הערב היה זוכה גדול אחד בלבד. שמו הארווי ויינשטין, יושב ראש חברת "וויינשטין קומפני" ולשעבר ראש "מיראמאקס", אחד האנשים הכי חזקים בהוליווד ומי שבעשור האחרון הפך להיות זה שקובע מי לוקח את האוסקר. הניצחון של ווינשטין בטקס הזה התפזר לכל אורכו: חצות בפריז (תסריט), הארטיסט (הקומדיה/מחזמר, השחקן בקטגוריית קומדיה/מחזמר ופרס המוזיקה), שתי השחקניות הראשיות שזכו - מריל סטריפ (דרמה) ומישל וויליאמס (קומדיה/מחזמר) – כל אלו הם סרטים שנדחפו פנימה על ידי ויינשטין. האם תהיתם לרגע למה, ריבונו של עולם, השבוע שלי עם מרילין לא נחשב כ"דרמה" על ידי תא העיתונאים הזרים? התשובה היא – כי ויינשטין אמר ככה. הוא לא רצה שסטריפ ו-וויליאמס יתחרו זו בזו, וידע ש"הארטיסט" לוקח את הפרס הראשי.   איך אפשר לסרב לקסם הזה? "הארטיסט""הארטיסט", סרט שפשוט אי אפשר לעמוד מול קסמו, ממשיך את הסטרייק שלו בעונה. נדע יותר טוב כאשר יוכרזו הזוכים בפרסי איגוד המפיקים והבמאים בשבועות הקרובים, אבל נכון לרגע זה כל סרט אחר שיזכה באוסקר יחשב כ"הפתעה". חשוב לזכור ששנה שעברה הייתה זו הזכייה של "הרשת החברתית" בפרס הדרמה של הגלובוסים שגרמה לאנשים לחשוב שזכייה מקבילה באוסקר היא כבר עניין חתום. וכמו ש"נאום המלך" נגח ברגע האחרון, כך יכולים לעשות גם הוגו (שזיכה את מרטין סקורסזה בפרס הבמאי הלילה) או היורשים שזכה בפרס הדרמה והשחקן הראשי.בנוסף, אין מה להספיד את סיכוייה של ויולה דייויס כזוכה האפשרית בפרס השחקנית על העזרה. זכייתה של חברתה לסרט אוקטביה ספנסר בפרס שחקנית המשנה הערב, מזכירה כי "העזרה" הוא סרט אהוב ומוערך בהוליווד ושהוא לא נשכח מהזיכרון. ואם אפשר להצביע רק על זכייה ברורה אחת באוסקר המתקרב – בעולם שבו שום דבר לא בטוח – יהיה זה נצחונו של כריסטופר פלאמר בפרס שחקן המשנה על הופעתו הנפלאה בבגינרס. פלאמר יכול להוסיף את הגלובוס למדף הפרסים שלו שסביר להניח שעומד לקרוס בקרוב תחת העומס.עוד יחזור על החיוך הזה. כריסטופר פלאמר (צילום: AP)חבל, ריקי, חבל הלילה עבר די לאט, כרגיל. מי שציפה – מי לא, בעצם? – שמנחה הערב ריקי ג'רבייס ייפער את פיותיהם של הצופים והיושבים באולם בתדהמה כפי שעשה שנה שעברה, מצא את עצמו בוהה בגרסה מאולפת של הפה הבריטי המלוכלך. אז כן, נזרקה איזו בדיחה על צואה פה ושם ופליטת "פאקינג" די בטעות, אבל מעבר לפנייתו אל ג'וני דפ שישב מולו בשאלה: "תגיד, ראית את "התייר"?" (בדיחה שבעיקר נועדה להזכיר כמה הוא היה מופרע שנה שעברה) לא היו תקריות מהסוג שגרם לאנשים לצפות בטקס הזה מלכתחילה.

רגעים "גלובוסים" לא מעונבים בכל זאת נרשמו דווקא על ידי האצולה ההוליוודית. הדבר הראשון שמריל סטריפ אמרה כשעלתה לבמה היא "שיט" (ואחריו הגיע: "שכחתי את המשקפיים") אך הרגישה מאוד לא נעים לאחר מכן. כמו כל דבר שעשתה בשלושים השנים האחרונות – גם מזה היא הצליחה לצאת כמו, נגיד, אשת ברזל.

ג'ורג' קלוני שזכה בפרס השחקן הטוב ביותר בדרמה על תפקידו היפה בסרט המקסים "היורשים" החמיא, באופן שידענו מעודנים ממנו, על גודל איברו של השחקן הגרמני-אירי מייקל פאסבנדר, שנחשף במלוא מערומיו בסרט "בושה" ושעליו הפסיד את הגלובוס. גם סת' רוגן, הקומיקאי שהפיק והופיע באחד הסרטים היפים של השנה "50/50", גם הוא מצא לנכון לספר לקהל על הפעילויות העכשוויות במכנסיו. אולי בטקס האוסקר גם צריך להגיש למועמדים ולמגישים אלכוהול ללא הבחנה. זה בטוח לא יכול להיות יותר גרוע מהטקס של שנה שעברה.גם הוא משועמם. ריקי ג'רביס:

הגלובוסים לא טלטלו את הסירה. לזכותם יאמר שהם בכלל לא רצו. בסך הכל קיבלו עוד ערב של אנשים יפים שנותנים פרסים לעצמם בלי יותר מדי לחשוב על זה. ב-24 לינואר סוף סוף יוכרזו המועמדים לפרס האוסקר. אין סיבה לחשוב שהאנשים המוכשרים שזכו בפרסים בגלובוס הזהב ממש עכשיו לא ישחזרו את הישגם גם בטקס הגדול באמת. בינתיים, בואו נקווה ביחד שבשונה מאיך שהעונה מתגלגלת עד כה עוד יהיו הפתעות. כולנו אוהבים הפתעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ