גלובוס הזהב 2012: הניצחון הגדול של "הארטיסט"

"הארטיסט" ו"היורשים" הם המנצחים הגדולים של גלובוס הזהב בתחומי הדרמה והקומדיה, שיתעמתו באמת באוסקר. "הומלנד", העיבוד האמריקאי ל"חטופים" היא סדרת הדרמה הטובה ביותר

טל לוין ועמית קלינג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל לוין ועמית קלינג, עכבר העיר

טקס גלובוס הזהב, המוענק על ידי תא הכתבים הזרים של הוליווד, התקיים הלילה (השטיח האדום - 01:00 שעון ישראל, הטקס עצמו - 03:00 שעון ישראל) בלוס אנג'לס. על אף שהפרס כבר אינו נחשב למנבא נאמן לאוסקר כמו בעבר, שני המועמדים הבולטים ביותר השנה לפרסים בתחום הקולנוע היו שני הסרטים שככל הנראה יתחרו על האוסקר עד הסוף המר - היורשים והארטיסט. "היורשים" הסתפק בשני פרסים - אך הם היו משמעותיים: סרט הדרמה הטוב ביותר והשחקן הראשי הטוב ביותר בסרט בדרמה (ג'ורג' קלוני). "הארטיסט" זכה בפרסים המקבילים בתחום הקומדיה, ולקח גם את פרס הפסקול הטוב ביותר. פרסי הבימוי והתסריט הלכו דווקא למרטין סקורסזה על "הוגו" ולוודי אלן על "חצות בפריז", בהתאמה.

בתחום הטלוויזיה לא הסתמן יתרון משמעותי לאף סדרה, אך "הומלנד", העיבוד האמריקאי ל"חטופים" הישראלית לקחה את הפרס הגדול - סדרת הדרמה הטובה ביותר - כמו גם פרס לקלייר דיינס, השחקנית הראשית. "יש רגעים שאתה נותר ללא מילים מרוב התרגשות", מסר אבי ניר, מנכ"ל קשת, "זהו יום שמח במיוחד לקשת. היום קיבלנו הוכחה רשמית ומרגשת להערכה העמוקה מצד גופי שידור בעולם, מדובר בצעד נוסף בביסוס מעמדה של ישראל כיצרנית ויצואנית תוכן". קלסי גריימר ("בוס") גבר על מועמדים רציניים כגון סטיב בושמי ובריאן קרנסטון, על "אימפריית הפשע" ו"שובר שורות" בהתאמה, בקטגוריית השחקן הראשי בסדרת דרמה.גלובוס הזהב 2012 - כל הפרטיםגלובוס הזהב 2012 - מראות מהשטיח האדוםמי בכלל צריך את גלובוס הזהב?גלובוס הזהב 2012 - כל ההימורים לקטגוריות הקולנועגלובוס הזהב 2012 - כל ההימורים לקטגוריות הטלוויזיהגלובוס הזהב 2012 - כל המועמדיםהלילה נעדכן אתכם, דקה אחרי דקה, מהשטיח האדום ועד לנאומי הזכייה. איך זה עובד? העדכון האחרון יופיע למעלה, כך שכדי לקבל עדכונים חדשים אתם מוזמנים לגלול למטה.

05:55: "היורשים" לוקח את פרס סרט הדרמה הטוב ביותר. הקרב עם "הארטיסט" צמוד מתמיד, ומצער שהשניים כמעט ולא נפגשו בקטגוריות כאן - אבל עדיין מסתמן יתרון לסרטו של מישל הזנוויציוס.

05:48: כצפוי, ג'ורג' קלוני על "היורשים" מקבל את פרס השחקן הטוב ביותר בסרט דרמה. הוא יפגוש את ז'אן דז'ארדן בסיבוב האמיתי באוסקר.

05:45: טוב, אז עכשיו ש"הארטיסט" לקח את רוב הפרסים שהוא היה יכול לקחת, נשאר לפזר את מה שנשאר.

05:40: "הארטיסט", כמובן.

05:38: עוד קטגוריה שסגורה מהרגע הראשון. הסרט הטוב ביותר, קומדיה או מחזמר. באמת, מה זה כבר יכול להיות?

 בלי להתאמץ. מישל הזנוויציוס וברניס ביז'ו, "הארטיסט" (צילום: AP)

05:37: טוב, מריל, אנחנו מכירים את השחקניות האחרות שהיו מועמדות לפרס ושמועמדות לפרסים האחרים. אין סיבה לעבור על כל השמות.

05:35: מריל סטריפ! "אשת הברזל" אמנם סופג ביקורות לא כל כך טובות, אבל אין עוררין על כך שהיא מצוינת. באוסקר עצמו היא תפגוש את מישל וויליאמס לסיבוב לא פשוט, אבל גלן קלוז כנראה ונשמטת למקומות האחרונים במירוץ.

05:34: ועכשיו, קטגוריה צמודה באמת, אולי הצמודה ביותר בטקס: השחקנית הראשית בסרט דרמה.

05:28: אפשר רק לקוות שכשדז'ארדן יזכה (והוא יזכה) בפרסים הבאים שלו, הוא לא יחזור על הבדיחה עם ה"דיבור" האילם.

05:27: אה! אז ככה הוגים הזנוויציוס!

05:26: ז'אן דז'ארדן לוקח, כמובן, את פרס השחקן הטוב ביותר בסרט - קומדיה או מחזמר. כאילו שהיה אפשר אחרת.

05:18: זכיה לא כל כך מפתיעה והגיונית למדי ל"משפחה מודרנית" בקטגוריית הסדרה הקומית או המוזיקלית.

05:13: בקטגוריית הבמאי זוכה מרטין סקורסזה על "הוגו"! למרות הותק והכבוד, זה עדיין מפתיע על פני מועמדים רציניים (השנה) כמו מישל הזנוויציוס על "הארטיסט" ואלכסנדר פיין על "היורשים". כל הקהל עומד על הרגליים ומריע לסקורסזה - אחד הפרצופים הכי אהובים בתעשייה.

05:12: לא הסתדרו בלי אנג'לינה ג'ולי, כמובן.

04:56: והנה באה המחווה למורגן פרימן.

04:47: לא בדיוק זכיה דרמטית וגם לא סרט שהולך להפוך את עונת הפרסים על הראש, ובכל זאת, פרס קטן ונחמד לאוקטביה ספנסר מ"העזרה" בקטגוריית שחקנית המשנה.

04:44: מאט לה-בלנק זוכה בפרס השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית על "Episodes", בה הוא מגלם את עצמו. בערך.

04:36: זכיה שניה ל"חטופים" - הפעם לקלייר דיינס, שחקנית ראשית בסדרת דרמה.

04:32: וואו, גלובוס הזהב באמת לוקח את עצמו ברצינות השנה. המועמדות התמוהה של "ארץ זבת חלב ודם", סרטה של אנג'לינה ג'ולי המתרחש בבוסניה (שאינו דובר אנגלית, ולכן הועמד לפרס - למרות שהוא הרגע הוכרז כסרט אמריקאי, ברגע צורם במיוחד), נראתה כמו זכיה בטוחה והזדמנות להעלות את אנג'לינה ג'ולי על הבמה. עם זאת, הפרס הלך ל"A Separation" האיראני - ניפגש איתו שוב עוד חודש, כשהוא יחטוף ל"הערת שוליים" את האוסקר ממתחת לאף. האיום האיראני האמיתי.זכיה כפולה ל"חטופים". קלייר דיינס (צילום: AP)

04:31: אז הנה המצב של הבדיחות של ריקי ג'רבייס השנה: "ועכשיו, מלכת הפופ. לא אתה, אלטון. שב. היא אישה". זה האיש שהעמיד את הוליווד על הראש בשנה שעברה.04:26: בקיצור, גלובוס הזהב של הטלוויזיה הוא ממש לא גלובוס הזהב של הקולנוע.

04:25: עוד הפתעה: ג'סיקה לאנג זוכה בפרס השחקנית הטובה ביותר בסדרת דרמה עבור "אמריקן הורור סטורי".

04:23: הפתעה אמיתית ראשונה בטקס. "חצות בפריז" של וודי אלן זוכה בפרס התסריט, על פני "היורשים" של אלכסנדר פיין ואפילו "מאניבול" של אהרון סורקין. "וודי אלן לא יכל להגיע הערב...". איזו התרפסות. הוא לא בא לטקסים, פשוט תגידו את זה כמו שזה.04:16: פרס ל"הרפתקאות טינטין" על סרט האנימציה הטוב ביותר. בעצם, מהרגע שהוא הצליח "להוכיח" שהוא סרט אנימציה (הוא צולם בשיטת לכידת תנועה), הקרב היה סגור. באמת סרט נהדר.

04:09: טוב, האם זה הטקס הכי אוטומטי אי פעם? פיטר דינקלג' זוכה בפרס שחקן המשנה בסדרת טלוויזיה, על "משחקי הכס".

04:03: זכיה צפויה לחלוטין - אבל גם מוצדקת - של מישל וויליאמס על "השבוע שלי עם מרילין". סוללת לעצמה דרך לאוסקר?

04:01: "היי, אני סת' רוגן ואני מנסה להסתיר זקפה ענקית", אמר הקומיקאי כשעלה להציג את פרס השחקנית הטובה ביותר בקומדיה לצד קייט בקינסייל. עד כה - הבדיחה שעבדה הכי טוב כל הערב.

03:59: ובקטגוריית השחקן הטוב ביותר במיני-סדרה או סרט טלוויזיה - אידריס אלבה על "לות'ר". זוהי זכייתו הראשונה של בוגר "הסמויה". ב"לות'ר" הוא דווקא חוצה את הקווים ומגלם בלש משטרה.השיר הזוכה. "Masterpiece":

03:50: נו, ממתי בגלובוס היו מוותרים על הזדמנות להעלות את מדונה על הבמה? "Masterpiece", שיר הנושא מ"W.E" (שאותו היא גם ביימה - אבל על זה היא כבר לא תקבל פרס) זוכה בפרס השיר הטוב ביותר. בנאום הפתיחה שלה היא דווקא מדברת על כך שניסתה להתמקד בבימוי ובתסריט במקום בשיר. עם הביקורות שהיא קיבלה עליו, באמת עדיף שהייתה מוותרת על כך.

03:47: "הארטיסט" זוכה בפרס הפסקול הטוב ביותר. זאת ממש לא הפעם האחרונה שאנחנו נשמע את השם הזה הערב.

03:40: ועוד הפתעה. "הומלנד" זוכה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר. אז נכון, היא מבוססת על "חטופים" הישראלית, אבל רגע לפני שכולם יתחילו לזרוק משפטים כמו "גלובוס הזהב הישראלי הראשון", צריך להרגיע. זה לא.03:38: טירוף! קלסי גריימר זוכה בגלובוס הזהב על "בוס" החדשה והמדהימה. בעבר הוא זכה, כמובן, על "פרייז'ר", אבל הנה רגע של הערכה מוצדקת לתפקיד הדרמטי הראשון - והמדהים - שלו, בתור טום קיין, ראש העיר המושחת של שיקגו.

03:35: הדבר האמיץ היחיד שג'רבייס עשה הערב היה לבוא עם אחד החלוקים של יו הפנר בתור ג'קט. חבל? חבל מאוד.03:25: בפרס השחקנית הטובה ביותר במיני סדרה או סרט טלוויזיה זוכה קייט ווינסלט על "מילדרד פירס", שהבריקה השנה באמת דווקא ב"אלוהי הקטל" של רומן פולנסקי. ומי זוכר אותה ב"ניצבים" עם ריקי ג'רבייס? זה היה טוב.03:23: ופרס המיני סדרה או סרט הטלוויזיה הטובים ביותר מחליק בקלות לכיס של "אחוזת דאונטון". כאילו שלמישהו היה ספק.

03:20: כל מה שאני צריך בשביל להרגיש טוב לגבי ישראל זה חמש דקות מול פרסומות מטלוויזיה אמריקאית..03:14: בפרס השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית זוכה לורה דרן, על Enlightened. זוהי זכייתה השלישית בפרס. לא נורא, איימי פולר. את חמודה והעונה הנוכחית של "מחלקת גנים ונוף" מצוינת. אולי בשנה הבאה.מועמד סביר גם לאוסקר. כריסטופר פלאמר (צילום: AP)03:10: כצפוי, הזוכה בפרס שחקן המשנה הטוב ביותר הוא כריסטופר פלאמר, על התפקיד המעולה שלו ב"בגינרס", כגבר בן 75 שיוצא מהארון במפתיע.03:05: למרות אירוח קטן של ג'וני דפ - שהיה קורבן לאחת הבדיחות היותר אכזריות של ג'רבייס בשנה שעברה - אפשר לסכם את מונולוג הפתיחה הזה, אולי הרגע שהכי ציפינו לו בכל הטקס, כאכזבה.03:03: ג'רבייס מסמן לעצמו כמה מטרות קלות - בין היתר אדי מרפי, ש"אמר כן ל'נורביט' אבל אמר לא לכם" (על פרישתו מהנחיית האוסקר) והנישואים הקצרצרים של קים קרדשיאן. ריקי, אתה יכול יותר.03:00: ואנחנו באוויר.(עמית קלינג)בשר תותחים: האנשים היפים על השטיח 02:45 - ליאונרדו דיקפריו צועד בראש מורם. עם בר רפאלי הוא היה נראה יותר טוב.02:41 - מדונה מגיעה, עם צלב ענק שמסמן היטב איפה מתחיל המחשוף שלה. אגב לא ברור איפה הוא נגמר. 02:35 - זוהי שעתם של היפים והאמיצים. בזה אחר זה הגיעו - נטלי פורטמן (בלי אלף הקטן), מריל סטריפ, ניקול קידמן וקית' אורבן, ריס ווית'רספון, ליה מישל ואל פאצ'ינו.אל מקפירסון, ג'סיקה בייל, קייט בקינסייל (צילום: AP)02:28 - אלטון ג'ון עושה את אמריקה! איתו על השטיח גם שלישיית לא איכפת לי - פדרו אלמודובר, אנטוניו בנדרס ואישתו השחקנית מלאני גריפית', שבוחרת במשקפיים שחורים. לוהט.02:23 - וואו, קייט וינסלט הגיעה. לא פחות הורסת מקייט מידלטון, אם לא הרבה יותר. מילה קוניס מופלאה בשחור, ברבור שחור. 02:17 - מישל וויליאמס יפה מתמיד. מרילין מונרו הייתה גאה. דקה אחרי זה הריסון פורד וקליסטה פלוקהרט מדגמנים נישואים.02:12 - בפינתנו, אתה מוכר לי מפעם, מאט לה בלנק עושה פוזות לצלמים. איפה צ'נדלר?02:07 - לורה דרן קיבלה השראה מהשמלה של אנג'לינה ג'ולי בשנה שעברה, והלכה על ירוק נוצץ. לייק.02:02 - שעה לפני הטקס, סת' רוגן עושה כניסה.

גשום ואדום: הכוכבים מתחילים להגיע

01:58 - סטיב בושמי, האיש ואימפריית הפשע נחת. כמו שחקנים רציניים אחרים שמוצאים את עצמם בטקס הזה, גם לבושמי יש על הפרצוף את הבעת ה"בואו נגמור עם זה כבר".אוון רייצ'ל ווד, גלן קלוז, ג'וליאן מור (צילום: AP)01:52 - לעומת מארה, זואי דשנל דווקא מחייכת טוב-טוב. אמנם השמלה שלה נראית כמו הומאז' לקרמיט, אבל כנראה שלנשים מצחיקות מותר יותר.01:46 - רוני מארה, הלא היא הנערה עם קעקוע דרקון, נחתה על השטיח. כנראה שאם המעמד מגיעה הרצינות, כי אפילו לא חיוך קטן הצליחו הצלמים לחלץ ממנה.01:42 - אפשר להירגע, סופיה ורגרה הגיעה. כי זה לא גלובוס הזהב אם "משפחה מודרנית" לא מקבלת פרס, וסופיה ורגרה אומרת משהו במבטא כבד.01:36 - אל מקפריסון איז אין דה האוס. כמו שאר נשות הגלובוס, גם היא בחרה בצמוד למעלה ומנופח לעילא למטה. קצת כמו כלה שהלכה לאיבוד.01:28 - ג'ורג' קלוני החליט להיכנס שוב. אולי הוא מרגיש שלא ניצל מספיק את העובדה שהדייט שלו היא בלונדינית שנראית בת 19.01:23 - מסתמן הקו האופנתי של השנה - שמלות בתולת ים, בצבעים עזים, עם חלק תחתון מנופח ומוגזם. אחרת, איך אפשר להסביר את מה ששרה מישל גלר לובשת? געגועים לבאפי.01:17 - ריקי ג'רוויס הגיע! אפשר לפתוח בהתערבות - כמה אנשים הוא יצליח להרגיז הערב. מזל שטום קרוז לא מוזמן.01:14 - גלן קלוז הביאה את כל המשפחה. תכל'ס יותר מעניין מסתם ערוכת ערב במסעדה. 01:12 - היי! קלוני הגיע. כרגיל אין לו סבלנות לצלמים. ככה זה כשאתה מועמד בטוח לזכייה. גם דמיאן לואיס, מי שמככב בגרסה האמריקאית של "חטופים" קישט את השטיח האדום. 01:06 - בלוס אנג'לס הציורית יורד גשם. ראשוני הכוכבים מתחילים להגיע. כמו תמיד, הראשונים הם גם הפחות מעניינים. כך קורה שכלב קטן שחוצה את השטיח האדום הוא האטרקציה הגדולה ביותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ